Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Drukarka fiskalna w pracy punktu usługowo- handlowego

Drukarki fiskalne to jedne z najbardziej potrzebnych urządzeń w pracy każdego punktu usługowego, który świadcząc usługi musi rozliczać podatek dochodowy i podatek VAT. Do działania drukarki fiskalnej konieczny jest komputer i program sprzedażowy wymagany do obsługi drukarki fiskalnej. W związku z tym na stanowisko sprzedaży składa się drukarka, komputer, oprogramowanie oraz oczywiście sprzedawca.

Drukarka fiskalna w handlu

terminal posnetJest to najlepsze rozwiązanie dla palcówek posiadających rozbudowaną strefę towarową. Drukarka ma możliwość wystawienia paragonu fiskalnego ewentualnie faktury VAT, bieżący wgląd w stan magazynowanych towarów oraz możliwość dokonywania rabatów i promocji. Wady drukarek fiskalnych to przede wszystkim wyższy koszt zakupu w odróżnieniu od kasy fiskalnej oraz wymagana współpraca drukarki z komputerem i programem sprzedażowym co również generuje dodatkowe koszty. W drukarkach fiskalnych istnieją dwa sposoby zapisu danych tradycyjny papierowy oraz elektroniczny. Oczywiście najbardziej ergonomicznym jest zapis elektroniczny nie wymaga bowiem konieczności przechowywania niezliczonych ilości rolek z wydrukami prze okres 5 lat. Zapis elektroniczny jest dostępny do wydruku w każdej chwili i zajmuje minimalna ilość miejsca.
Drukarki fiskalne są produktami, z którymi współpracują terminale POS, kasy fiskalne oraz czytniki kodów kreskowych. Zintegrowane mogą być także z mobilnymi kasami fiskalnymi novitus sento, jak również wagi sklepowe są w pełni integralne z drukarkami fiskalnymi. Drukarki fiskalne podobnie jak kasy fiskalne czy terminale POS mogą pracować bezprzewodowo w systemie Bluetooth na przykład w domu klienta, ewentualnie przy sprzedaży prowadzonej przez Internet.

Drukarka fiskalna w pracy punktu usługowo- handlowego
Przewiń na górę