Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Akcesoria meblowe a bezpieczeństwo dzieci

akcesoria meblowe

Każdy rodzic pragnie by jego dziecko zawsze było bezpieczne i nic mu się nie stało. Ubieramy mu kask i ochraniacze, kiedy idzie pojeździć na rowerze, uczymy rozglądać się na wszystkie strony zanim przejdzie na ulicę, ubieramy je ciepło, żeby nie zmarzło i się nie przeziębiło się.

Akcesoria meblowe mają wielki wpływ na bezpieczeństwo dzieci

akcesoria mebloweTo wszystko dotyczy bezpieczeństwa na zewnątrz, a co z tym w domu? Obecnie mamy w sklepach akcesoria meblowe zapobiegające urazom. Na rogi szafek i półek możemy założyć gumowe ochraniacze, amortyzujące uderzenia. Cięcie płyt meblowych często pozostawia ostre rogi, które łatwo mogą skaleczyć dziecko. Szuflady z niebezpiecznymi przyrządami np. nożami, możemy zamknąć za pomocą zabezpieczenia chroniącego przed jej otwarciem. Gniazdka elektryczne są szczególnie niebezpieczne, bo ich dotkniecie grozi porażaniem prądem i poważnymi konsekwencjami, więc warto zainwestować na ochronę gniazdek, którą maluch może dotykać, ale jej nie zdejmie. Powinniśmy zrezygnować z wystających lub ostrych elementów np. metalowe uchwyty meblowe, oraz mebli, które łatwo mogą się przewrócić np. lekkie taborety ze sklejki. W sprzedaży są nawet dostępne ochraniacze na szczebelki łóżka. Przydadzą nam się również bramka zabezpieczająca, którą można ustawić np. przy schodach, tak że dziecko przez nią nie przejdzie samo oraz ochronna barierka do łóżeczka zapobiegająca spadnięciu z niego.
Pamiętajmy, że małe dzieci lubią odkrywać świat, ciekawią je nowe rzeczy, każdej z nich chcą dotknąć, powąchać, przyjrzeć się z bliska. Jest to zachowanie naturalne. Jednak mimo nowoczesnych zabezpieczeń nie zdawajmy się tylko na nie i sami dbajmy o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Akcesoria meblowe a bezpieczeństwo dzieci
Przewiń na górę