Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Artystyczne fotografie uwieczniają nasze emocje

W czasach ogólnej dostępności każdego człowieka do fotografii przy pomocy telefonów komórkowych z wbudowanymi kamerami i aparatami oraz innych urządzeń multimedialnych, nadal istnieje zapotrzebowanie na profesjonalnie wykonaną fotografię. 

Fotograf to także artysta

fotografia artystycznaZdjęcia, tak jak rzeźba i malarstwo, to gałąź sztuki. Utrwalony migawką aparatu, sekundowy wycinek rzeczywistości, świata, przyrody i ludzi, potrafi sprowokować nas do przemyśleń i zastanowienia się nad filozoficznymi aspektami życia i działania. Czyli dzięki zdjęciom, również możliwe jest swoiste katharzis, które często przeżywamy w kontaktach z innymi dziedzinami sztuki. Fotografia artystyczna może być wykonana w każdym jednym studiu fotograficznym. Jeśli fotograf ma duszę artysty i czujne oko, oraz odznacza się dużą otwartością na świat i ludzi oraz dobrym zmysłem spostrzegawczości, potrafi ze zwykłych zdjęć portretowych wykrzesać nutki artyzmu. Odpowiednim ujęciem i oświetleniem, sprawi, że akurat to zdjęcie, ten portret, będzie się wyróżnił spośród tuzina innych. Niby nic specjalnego i wyjątkowego, brak specjalnego tła i nadmiaru rekwizytów, zero dodatkowych efektów graficznych, wykonanych przy użyciu komputera a jednak magiczny efekt ujęcia widoczny gołym okiem, możliwy do wychwycenia nawet przez laika. Zdjęcie, którego główny akcent położony  jest na wzrok, spojrzenie, gest lub dotyk, potrafi nam nakreślić obraz nieznajomej, całkiem obcej osoby. Taki efekt, możliwy jest tylko przy ogromnej wrażliwości i zdolności współodczuwania osoby, która dzierży aparat i robi zdjęcia.

Warto mieć takiego znajomego, zaufanego magika od utrwalania nastoju ulotnej chwili. Zdjęcia, na których utrwalony jest nie tylko dany moment z naszego życia, wydarzenia czy imprezy, ale przede wszystkim nasze emocje, to najlepsza pamiątka na całe życie. A także świetny pomysł na prezent dla bliskich lub znajomych.

Artystyczne fotografie uwieczniają nasze emocje
Przewiń na górę