Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Panele fotowoltaiczne z Lublina

Od jakiegoś czasu, na niektórych budynkach, dokładnie na ich dachu możemy coraz częściej dostrzec duże czarne elementy do nich przymocowane. Ten rodzaj pozyskiwania energii jest dość nowy, dlatego jeszcze nie dla wszystkich znany. Są to panele fotowoltaiczne, dzięki którym możemy pozyskiwać promienie słoneczne, które następnie zamieniane są w energię elektryczną. Elementy składowe baterii słonecznej nazywane są ogniwami fotowoltaicznymi.

Panele fotowoltaiczne z Lublina

panele fotowoltaiczneOgniwo zbudowane jest z dwóch płytek i właśnie na tych płytkach pod wpływem światła powstają ładunki elektryczne. Wydaje się dość proste, więc czemu tego nie zastosować również i u siebie. Jest to energia pobierana za darmo, nigdy się nie skończy, dodatkowo nie wpływamy w żaden sposób negatywnie na środowisko. Wiele osób zastanawia się pewnie jak takie baterie słoneczne działają w nocy lub wtedy kiedy nie ma słońca. Specjaliści również wymyślili na to rozwiązanie. Ponieważ gdy słońce zachodzi energia nie ma jak być pobierana. W takim razie moglibyśmy korzystać z tego tylko kilka godzin dziennie, ale też nie zawsze, ponieważ często jest zachmurzone. Jednak jest sposób na zatrzymanie energii i cieszenie się z niej również wtedy kiedy nie ma już słońca. Pobrany w ciągu dnia prąd można zmagazynować, aby korzystać z niego również wieczorem. Służą do tego specjalne akumulatory.

Decydując się na baterię słoneczne trzeba mieć na pewno na uwadze kąt nachylenia. Najlepiej będzie kiedy baterie słoneczne umieścimy na południu w jak najbardziej nasłonecznionym miejscu.

Źródło: Fotowoltaika Lublin

Panele fotowoltaiczne z Lublina
Przewiń na górę