Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Co ubierać na narty?

Na wakacyjne wyjazdy w góry zawsze zaopatruję się w odpowiednią odzież. Poza sprzętem narciarskim, bardzo przydatne i praktyczne są buty oraz kurtki, dzięki którym mogę utrzymać stałą temperaturę ciała. Moja kurtka, którą zakupiłem kilka lat temu, wytrzymała już dużo sezonów narciarskich,  a większość z nich była naprawdę intensywna.

Kurtki na narty

duża kurtka narciarska puchowa męskaKurtki narciarskie powinny być przede wszystkim wygodne i ciepłe – tym się kierowałem, gdy kupowałem swoją pierwszą kurtkę, jaka służy mi zresztą do dzisiaj. Charakteryzuje się ona dużą wytrzymałością, ponieważ kilka lat temu jeszcze nie do końca umiałem jeździć na nartach, dlatego też często upadałem. Duża kurtka narciarska puchowa męska nie uszkodziła się w żadnym miejscu, dzięki czemu mogłem podejmować dalsze próby, aż do skutku. Jest bardzo ciepła, jednak nie grzeje mnie na tyle, bym czuł się spocony. Materiał trzyma odpowiednią temperaturę, dzięki której każde moje wyjście na stok jest przyjemne i nie potrzebuję regularnie pojawiać się w schronisku, by się ogrzać. Dodatkowo kurtka jest po prostu modna – do wyboru miałem szereg kolorów, wybrałem swój ulubiony. Posiada ściągacze, dzięki którym dopasowuję ją do mojej sylwetki. Mogę pod nią założyć wiele warstw ubrań. Posiada także pas śniegowy oraz zapięcie, dzięki któremu zamek nie otwiera się samodzielnie. Dużym plusem jest także to, że kurtka jest wodoodporna – nie nasiąka wodą, śnieg nie przedostaje się do wnętrza i nie chłodzi mojego organizmu. Mogę więc komfortowo podejmować kolejne próby, na jeszcze trudniejszych zjazdach.

Jadąc na narty zdaję sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie. Sprzęt kolekcjonuję od lat, regularnie go zmieniając. Jednak kurtka, w którą zaopatrzyłem się kilka sezonów temu, towarzyszy mi do dzisiaj, ponieważ jest bardzo wytrzymała.

Co ubierać na narty?
Przewiń na górę