Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Czy warto inwestować w ogrzewanie elektryczne?

grzejnik

Ogrzewanie elektryczne staje się coraz bardziej popularne. Ludzi nadal jednak odstraszają koszty związane z ceną prądu, jednakże uważam, że warto jest zainteresować tą technologią, a przynajmniej trochę o niej poczytać. To co zachęca do zaopatrzenia się w grzejniki elektryczne, to przede wszystkim ich niska cena w porównaniu do innych instalacji. Dobrej jakości grzejnik elektryczny można nabyć za około 1,5 tysiąca złotych.

Wiele osób zastanawia się, czy warto inwestować w elektryczne ogrzewanie?

grzejnikKoszt zakupu dobrej jakości pieca na węgiel to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Do tego trzeba jeszcze zbudować kotłownie i ją zaaranżować, co pochłania kolejne tysiące złotych. Problemy powstają także z ogrzewaniem gazowym. Doprowadzenie przyłącza gazowego wymaga wiele czasu, dużo biurokracji, a ogrzewanie elektryczne możemy sobie zamontować bez żadnych formalności, gdyż przyłącze do prądu jest instalowane w każdym domu. Grzejniki elektryczne pracują samodzielnie, a my możemy sami ustalać w jaką temperaturę mają utrzymywać w mieszkaniu za pomocą termostatu, który jest zainstalowany nawet w najtańszej wersji grzejników. Jeśli już decydujemy się na zakup ogrzewania elektrycznego, ale boimy się wysokich rachunków za prąd to warto rozważyć grzejniki elektryczne energooszczędne, których inteligentna praca potrafi zmniejszyć rachunki o kilkaset złotych miesięcznie. Do jakich powierzchni najlepiej stosować ten typ ogrzewania? Najlepiej finansowo wyjdziemy na takim ogrzewaniu, jeśli zainstalujemy je w domach do 100 metrów kwadratowych. Wtedy koszty za ogrzewanie prądem nie będą takie straszne w porównaniu z tańszymi sposobami. Im większy dom, tym ten bilans będzie korzystniejszy np. dla pieców węglowych. Najlepiej jest tak ocieplić dom, aby wymagał jak najmniej dodatkowego ogrzewania. Ta zasada tyczy się każdego sposobu ogrzewania, ale w tym przypadku dobre ocieplenie domu jest wręcz niezbędne.

Sam osobiście korzystam z ogrzewania elektrycznego i przyznam, że rachunki są wyższe nawet o 300 złotych w porównaniu do np. ogrzewania gazowego, jednak jest wstanie przeboleć to za cenę komfortu jakie ten sposób ogrzewania oferuje.

Czy warto inwestować w ogrzewanie elektryczne?
Przewiń na górę