Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Czyszczenie kostki brukowej- czym?

sprzątanie

Kostka brukowa jest bardzo trwałym materiałem i dlatego tak często jest wybierana we Wrocławiu do budowy chodników, podjazdów i ścieżek. Nie pęka, nie kruszy się, potrafi wytrzymać duży nacisk, intensywne użytkowanie, jest odporna na wysokie i niskie temperatury, jak również na wilgoć i opady atmosferyczne (deszcz, śnieg).

Czym czyścić kostkę brukową?

sprzątanieTe cechy sprawiają, że praktycznie na każdej działce, przy każdym domku jednorodzinnym możemy zobaczyć kostkę brukową. Kostka nie niszczy się, ale brudzi. Piasek łatwo z niej zmieść, błoto obeschnie i też można się go pozbyć zwykłą miotłą. Jednak z czasem osadzają się na niej różne zanieczyszczenia i czyszczenie kostki brukowej jest niezbędne. Co jest do tego najlepsze? Można skorzystać z myjki ciśnieniowej. Często wystarczy sama woda, czasem można dodać odrobinę środka czyszczącego. Taka myjka sprawi, że czyszczenie elewacji również będzie łatwe. Wyczyści nawet trudno dostępne miejsca, szczeliny między kostką, czy miejsca przy bramie lub garażu, bo silny strumień wody poradzi sobie z każdym brudem. Myjka pomoże usunąć także mech i małe roślinki, rosnące między kostkami. Jeśli są one zbyt mocno zakorzenione trzeba je wyrwać ręcznie lub z pomocą chwastownika, tudzież innego płaskiego narzędzia, które zmieści się w wąskie szczeliny. Następnie trzeba wymieść cały mech i rośliny z kostki i spryskać ją sprayem przeciwdziałającym nawrotom chwastów. W przeciwnym razie nasza praca pójdzie na marne, a czyszczenie kostki brukowej będzie nieefektywne. Myjka ciśnieniowa sprawdza się także przy czyszczeniu małej architektury ogrodowej, schodów, czy drzwi garażowych, czyszczenie posadzek wrocław też pójdzie z nią szybciej.

Poza dokładnością i łatwością jej obsługi warto również nadmienić, że to rozwiązanie ekologiczne, bo czyścimy kostkę brukową wodą pod ciśnieniem, bez środków chemicznych, więc nie musimy się martwić o rośliny rosnące wokół kostki.

Czyszczenie kostki brukowej- czym?
Przewiń na górę