Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Dlaczego wybór szafek laboratoryjnych jest ważny?

W laboratorium można znaleźć wiele specjalistycznych sprzętów, a wysoka trwałość i odporność dotyczą naprawdę wielu rzeczy, a w szczególności mebli, które są niezbędne przy pracach laboratoryjnych, zapewniając komfort i bezpieczeństwo. 

Czym powinny charakteryzować się szafki laboratoryjne

szafki laboratoryjneWśród wyposażenia laboratoryjnego można znaleźć wiele różnych mebli i komór. W takich miejscach są obecne dygestoria czy też komory laminarne. Dygestorium odpowiada za zniwelowanie jakiegokolwiek zagrożenia, jakie wiąże się z substancjami niebezpiecznymi mogącymi unosić się w powietrzu. Mogą to być np. trucizna lub toksyczny gaz. Dzięki komorze laminarnej natomiast możliwa jest praca w sterylnych warunkach. Niewątpliwie dużą rolę odgrywają jednak szafki laboratoryjne. Te meble są szczególnie pożądane w laboratorium, ponieważ mogą być one dostosowane do potrzeb pracowników. Ich warianty modułowe są naprawdę różne, dlatego tak łatwo dopasować jest szafki pod daną pracę. Mogą w końcu składać się one z mniejszej lub większej ilości półek. Ważne jest również to, że takie szafki są również wyposażone w okablowanie, dzięki któremu łatwo jest zasilić inne urządzenia. Blaty szafek powinny jednak charakteryzować się przede wszystkim niezwykłą wytrzymałością oraz nie poddawać się łatwo efektom zużycia, ponieważ praca w laboratorium jest zazwyczaj bardzo intensywna. Zawiasy i drzwiczki nie powinny również zbytnio hałasować, a raczej spełniać wszelkie wymogi związane z częstym użytkowaniem. Same blaty nie mogą być podatne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. 

Blaty są tak naprawdę niezbędne w wielu pracach, a nawet w domach, bo gotując, kuchenny blat pozwala pokroić np. warzywa lub owoce, a ten prosty przykład sprawia, że można dostrzec, jak ważne są odpowiednie blaty w laboratoriach. 

Dlaczego wybór szafek laboratoryjnych jest ważny?
Przewiń na górę