Długość umowy leasingowej

umowa leasingowa

W prowadzeniu większości działalności, korzystanie z ofert firm usługowych jest konieczne. Najczęściej są to usługi księgowe transportowe, sprzątające lub też leasingowe. Choć nie są obowiązków, to bardzo się przydają.

Jakie są warunki umowy leasingowej?

umowa leasingowaFirmę można prowadzi na różne sposoby, choć podstawy są zawsze takie same. Można wszelkie zakupy i inwestycje finansować gotówką, ale równie dobrze można szukać alternatywnych rozwiązań, a gotówkę zostawić na inne cele. Mowa tu jest o leasingu, który pojawił się na naszym rynku już wiele lat temu. Początkowo był mało popularny, ale dziś, niemalże co piąty przedsiębiorca korzysta z usług firmy leasingowej. Leasing jest sposobem finansowania zakupu nowych lub używanych środków trwałych, które są wykorzystywane w działalności. Płatność za usługę odbywa się w formie abonamentu, zatem przedsiębiorca otrzymuje od firmy leasingowej fakturę, która może zaliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki temu, może on co miesiąc odliczać podatek od towarów i usług, co stanowi korzyść podatkową. Jeżeli chodzi o warunki umowy, to najdłuższy leasing może trwać nawet dziesięć lat, w trakcie których leasingobiorca opłaca abonament i dowolnie korzysta ze środka trwałego. Warto zaznaczyć, że w ciągu trwania umowy leasingowej, prawnym właścicielem pojazdu jest leasingodawca, a leasingobiorca jest jedynie jego użytkownikiem. Dopiero po zakończeniu umowy, leasingobiorca może się stać właścicielem pojazdu, i to na dwa różne sposoby, w zależności od umowy.

Długość umowy leasingowej jest ściśle związana z wysokością miesięcznej raty, w abonamencie zatem jest to kwestia indywidualnie ustalana. Przeważnie większość przedsiębiorców wybiera leasing środka trwałego na pięć lub maksymalnie dziesięć lat. 

Długość umowy leasingowej
Przewiń na górę