Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Drewno na meble, różnice nie tylko koloru

http://www.projektglass.pl

Zamawiające lub kupując nowe meble do domu, często zastanawiamy się nad tym, za jakiego drewna powinny być zrobione pod kątem barwy. Zapominamy o tym, że różne drewno, to różne właściwości fizyczne, a tym samym to, co będzie idealne na meble łazienkowe, niekoniecznie będzie równie funkcjonalne w salonie. Oto kilka podstawowych rodzajów drewna, z jakiego wykonywane są meble w przemyśle stolarskim
Sosna, drewno ma kolor beżowo-żółty, z kremowymi słojami, bardzo popularna do produkcji wszelakich mebli gdyż jest podatna na barwienia, oraz sprężysta i elastyczna. Dobrze też wygląda i łączy się z metaloplastyką polecana, jeżeli chcemy meble metalowe z drewnem.

http://www.projektglass.pl
Źródło: http://www.projektglass.pl

Buk i dąb, to jasne drewno, idealne, jeżeli chcemy mieć meble łazienkowe. Zarówno buk jak i dąb to drewno bardzo trwałe, a poddane odpowiedniej obróbce odporne na wilgoć. Bardzo podobny jest też jesion, z tym, że jego drewno jest bardziej sprężyste.
Brzoza, bardzo wytrzymałe drewno, dużo łatwiejsze do uzyskania niż dąb czy buk. Drewno jest jasnożółte a jego właściwości sprawiają, że idealnie nadaje się, jako materiał na meble kuchenne.
Świerk, to drewno raczej nie jest wykorzystywane w przemyśle meblarskim, ponieważ jest bardzo miękkie.
Mahoń, piękna czerwono0brunatna barwa, sprawia, że jest on używany w meblarstwie, natomiast niestety nie jest zbyt wytrzymały na warunki ani uszkodzenia fizyczne.
Heban, bardzo ciemne (nawet czarne) i wytrzymałe drewno, idealne, jako surowiec meblowy, jak i na przykład podłóg.
Zamawiając meble zapytajmy się, czy podjęliśmy odpowiednią decyzję, dotyczącą ich przeznaczenia.

Drewno na meble, różnice nie tylko koloru
Przewiń na górę