Działki rekreacyjne nad morzem

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad sposobem zainwestowania oszczędności, które udało mi się zgromadzić przez kilkanaście ostatnich lat pracy. Lokaty bankowe w obecnych czasach nie są praktycznie wcale oprocentowanie, a nawet jeśli jakiś bank oferuje oprocentowane lokaty, to gorzej niż wysokość inflacji.

Inwestycja w działki rekreacyjne w okolicach Kołobrzegu

działka rekreacyjna na sprzedaż niedaleko kołobrzeguPonieważ wychowałem się w Kołobrzegu i regularnie odwiedzam to miasto, ponieważ nadal mieszkają tam moi rodzice, to byłem dobrze zorientowany w okolicznych terenach i wiedziałem, która z ofert sprzedaży działek jest korzystna, a która nie. Dobra działka rekreacyjna na sprzedaż niedaleko Kołobrzegu powinna przede wszystkim charakteryzować się bliskością morza lub przynajmniej dobrym dojazdem na plażę i bliskością lasu, który dodatkowo podnosi jej realną wartość. Dzięki znajomościom z dzieciństwa udało mi się kupić działkę w bardzo korzystnej cenie, dzięki czemu mogłem pozwolić sobie na postawienie na niej trzech domków letniskowych. Postawione zostały w taki sposób, że każdy z nich miał swój teren, co umożliwiało wynajmowanie ich niezależnie od siebie. Rodzice obiecali też zająć się obsługą gości, co bardzo ułatwiło mi rozpoczęcie przygody z wynajmowaniem domków. Pomimo dość znacznych środków potrzebnych do zrealizowania tej inwestycji stopa zwrotu okazała się być zdecydowanie większa, niż w przypadku jakiejkolwiek lokaty bankowej, czy nawet inwestycji w obligacje skarbowe.

Od pierwszego miesiąca wynajmowania domków mam pełne obłożenie, nawet poza standardowym sezonem turystycznym. Oczywiście moimi głównymi klientami są turyści z całej Polski, którzy szukają tańszej niż hotel opcji urlopowej, ale wielu klientów to mieszkańcy Kołobrzegu, którzy zwłaszcza po sezonie chcą po prostu mieć gdzie wyjechać na weekend z rodziną.

Działki rekreacyjne nad morzem
Przewiń na górę