Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Czy dźwigi dla niepełnosprawnych pomagają w codziennym funkcjonowaniu?

dźwigi dla niepełnosprawnych

W dzisiejszych czasach jest wiele osób niepełnosprawnych ruchowo, czy to w wynik jakiegoś wypadku czy po prostu mają tak od urodzenie. Przez bardzo długi czas osoby na wózkach postrzegało się jako bezradne i tak właściwie można by powiedzieć, ze także jako bezużyteczne, co wydaje się być dość krzywdzące patrząc na to ile osób na wózkach znalazło zatrudnienie i to często wcale nie na niskich stanowiskach.

Dźwigi dla niepełnosprawnych pomagają w normalnym życiu

dźwigi dla niepełnosprawnychCzy zatem niepełnosprawność ruchowa jest przeszkodą w prowadzeniu normalnego życia, czy jednak da się z tym żyć i funkcjonować, a co za tym idzie być równie wartościowym członkiem społeczeństwa co osoba całkowicie sprawa i zdrowa. Odpowiedź na to pytanie wydaje się być dość oczywista, choć może i nie dla wszystkich. A brzmi ona tak, że oczywiście że się da, w szczególności jeśli niepełnosprawność jest wynikiem choroby wrodzonej, czyli taka osoba nie zna innego świata niż świat na wózku. Gorzej jest w przypadku osób, które w wyniku jakiegoś nagłego wypadku utraciły swoja sprawność, one zwykle mają problemy z przystosowaniem się, a co za tym idzie także i z prowadzeniem normalnego życia, jednak nie oznacza to, ze i dla nich nie jest to możliwe. Potrzebują one po prostu większej pomocy na początku w przystosowaniu się oraz czasu, który pozwoli im się oswoić z zaistniałą sytuacją i ja zaakceptować. Co jest w takim razie potrzebne takim osobom by mogły one prowadzić normalne życie? W tak naprawdę to zależy od różnych rzeczy od tego o jakim miejscu mówimy o jakich czynnościach. Jednak tak ogólnie mówiąc potrzebne są po prostu pewne udogodnienia. Czasami wystarczą po prostu windy osobowe innym razem potrzebne są dźwigi dla niepełnosprawnych, innym razem znów potrzebne są platformy dla inwalidów lub podnośniki dla niepełnosprawnych.

Jednak tak naprawdę poza takimi udogodnieniami, czyli poza sprzętami które umożliwią osobom niepełnosprawnym dostanie się w miejsca, w które samodzielnie nie mogą się dostać. Poza tym takie osoby tak naprawdę nie potrzebują innej pomocy, z całą resztą są wstanie poradzić sobie samodzielnie i warto je traktować jako osoby sprawne, mogące sobie poradzić samodzielnie.

Czy dźwigi dla niepełnosprawnych pomagają w codziennym funkcjonowaniu?
Przewiń na górę