Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Efektowne sufity naciągane

 

Tworzywa sztuczne coraz częściej zastępują tradycyjne materiały budowlane. Wynika to z ich odporności, możliwego dowolnego kształtowania i łatwości pozyskania. Na rynku funkcjonuje bardzo duża ilość materiałów wykończeniowych opartych na tworzywach sztucznych od świetnych posadzek po doskonałe sufity napinane. 

Odporne i atrakcyjne sufity napinane

sufit napinany ledSufit naciągany staje się coraz bardziej popularny wśród inwestorów. Świetnie nadaje się do lokali mieszkalnych i użytkowych. Za jego powłoką można szybko ukryć wszelkie  instalacje i niedoskonałości pierwotnego sufitu. Montaż powłoki sufitowej na specjalnym stelażu zajmuje kilka godzin i nie wyklucza pomieszczenia z użytkowania. Nie ma też mowy o powstawaniu jakichkolwiek zabrudzeń i pyłu. Jest to więc bardzo dobra alternatywa dla sufitów wykonywanych przy użyciu tynków i innych produktów mineralnych. Producenci wytwarzają powłoki sufitowe z wyjątkowo odpornych na działanie środowiska materiałów jakimi są membrany z PVC, tkanin poliestrowych czy tkanin satynowych. Dostępnych jest wiele modeli zróżnicowanych pod względem konstrukcyjnym i co za tym idzie cenowym. Można wybierać spośród jednowarstwowych sufitów naciąganych oraz skomplikowanych wersji wielowarstwowych. Nieodłącznym elementem sufitów napinanych jest oświetlenie. Najczęściej stosowanym rodzajem oświetlenia są specjalne rozwiązania oparte na systemach ledowych. Dobrze zaprojektowany sufit napinany led daje bardzo atrakcyjny efekt wizualny będąc często elementem przewodnim aranżacji wnętrza.

Producenci w niektórych modelach wykorzystują również systemy podświetlenia detali oparte na światłowodach. Bardzo dobrym przykładem jest sufit gwieździste niebo. Aby zrozumieć rolę oświetlenia i poznać efekty jakie można uzyskać trzeba odwiedzić strony internetowe dobrych producentów.

Więcej na stronie https://linear-system.pl/

Efektowne sufity naciągane
Przewiń na górę