Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Energooszczędne domy

dom

W dzisiejszych czasach wielu ludzi coraz bardziej ceni sobie energooszczędne domy. Oczywiście nie tylko ze względu na to, że taka konstrukcja jest przyjazna dla środowiska, w którym przecież wszyscy żyjemy.

Energooszczędne domy zyskują coraz bardziej na popularności

domGłówną zaletą takiego domu staje się bowiem to, ze jest on bardziej ekonomiczny w utrzymaniu. Takie konstrukcje to domy pasywne, które coraz częściej pojawiają się w polskich miasteczkach i wsiach. Zresztą nie tylko domy mieszkalne buduje się w dzisiejszych czasach w oparciu o tę technologie. Powstają tak również hale sportowe, magazynowe czy produkcyjne. Takie domy energooszczędne maja na celu zminimalizowanie energii użytej podczas eksploatacji takiego obiektu. Wiąże się to oczywiście ze znaczną redukcją kosztów jego utrzymania, zarówno w porze letniej jak i zimowej. Wprowadza się bowiem do nich nowoczesne rozwiązania, które mają za zadanie ograniczyć utraty ciepła. To właśnie przez nie zwykłe domy w Solcu, szybciej się wyziębiają i trzeba je na nowo ogrzewać. To oczywiście pociąga za sobą koszty związane z zaopatrzeniem urządzeń grzewczych w energię. Takie domy powstały, ponieważ inżynierowie doszli do wniosku, że wcale nie trzeba wprowadzać do niego dodatkowych urządzeń, aby był bardziej energooszczędne. Panele słoneczne, pompy ciepła i inne tego typu sprzęty kosztują bowiem mnóstwo pieniędzy i większości ludzi po prostu na to nie stać. Bardziej opłaca się usprawnić już istniejące metody i postawić dom, który będzie przystosowany do energooszczędnego działania. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie na które zgadza się coraz więcej osób. Takie konstrukcje to zwykle domy szkieletowe. Buduje się je z drewna aby zapewnić wysoką izolacje termiczną i wytrzymałość.

Zwykle są to domy prefabrykowane, które są praktycznie od razu gotowe do użytku. Wszystkie części są produkowane bowiem poza budową, na którą przywozi się już całe ściany, sufity, parapety.

Energooszczędne domy
Przewiń na górę