Etykiety foliowe w branży logistycznej

Etykiety foliowe

W branży logistycznej mamy do czynienia z różnymi typami etykiet, które pełnią rolę poważnych dokumentów o wadze handlowej: mam tu na myśli etykiety logistyczne czy etykiety foliowe czy inne im podobne.

Do czego są etykiety foliowe

Etykiety folioweJeśli na myśli mamy etykiety logistyczne to jest to rodzaj etykiety który mówi pracodawcy i klientowi wszystko o kierowcy, który dostarcza towar. Mamy tam jego imię, nazwisko, pesel, spis godzin pracy, czas do przerwy. Dosłownie wszystko, nawet datę i godzinę wszystkich stłuczek i wypadków. Jest to rzecz którą kierowca musi wozić cały czas przy sobie w czasie pracy, gdy etykiety logistyczne nie znajdują się w naszym posiadaniu w czasie jazdy, grożą nam bardzo wysokie kary, nawet w wysokości 30 procent naszych zarobków. Znajdują się również na nich kody 2d( istnieje nawet specjalna procedura na druk kodów) służące do meldowania się w magazynie rozładunkowym i swoim pierwotnym. Taka rejestracja jest obowiązkowa. Bez niej zresztą nie wpuszczą nas na magazyn, więc nie sposób o niej zapomnieć. Natomiast etykiety foliowe to głównie okładki na dokumenty, na przykład na etykiety logistyczne, które są przecież ważne. Mają duże znaczenie, bo chronią wszystkie dokumenty przed zagubieniem. Są warte posiadania, nawet jeśli jesteśmy z natury porządni i mamy dokumenty utrzymane w porządku. Jednak, gdy myślimy kody 2d to warto wspomnieć, że te kody są bardzo wrażliwe na zabrudzenia, dotykanie brudnymi rękami. Dlatego też te etykiety logistyczne muszą w ciągłym porządku. Inną zupełnie rzeczą są etykiety usuwalne, nie mają praktycznie żadnych zadań. To głównie nazwy firm- sponsorów znajdujące się na przyczepach, cysternach czy kluczykach od ciężarówki.

Nie warto je trzymać, są brzydkie, przylepiają się do wszystkiego, potem trudno je wyrzucić. Warto zaznaczyć, że im dłużej są przylepione, tym bardziej przytwierdzają się do powierzchni i tym trudniej je odlepić.

Etykiety foliowe w branży logistycznej
Przewiń na górę