Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Fachowcy pomogą naprawić deskę rozdzielczą

Mianem deski rozdzielczej określa się w pojazdach takich jak samochody osobowe kokpit, na którym znajdują się wszystkie przyciski, którymi sterujemy oprzyrządowaniem pojazdu, na przykład radiem, wentylacją, klimatyzacją czy ogrzewaniem. W desce rozdzielczej znajdują się też ukryte poduszki powietrzne, które włączają się, gdy dojdzie do wypadku.

Warto naprawić uszkodzoną deskę rozdzielczą

deska rozdzielcza - naprawaSystem poduszek powietrznych działa dzięki specjalnym czujnikom wstrząsu, które wykrywają, kiedy powinny się włączyć, aby uratować nasze życie w przypadku silnej stłuczki lub groźnego wypadku. Czasem jednak system ten aktywuje się wtedy, gdy nie jest to konieczne, a my musimy poradzić sobie nie tylko z poduszką powietrzną, która wybuchła, ale też z uszkodzonym kokpitem. Wówczas warto oddać takie auto do profesjonalnego warsztatu, w którym szybko zajmą się jego regeneracją. Zostanie do tego wykorzystany specjalny materiał, taki jak na przykład syntetyczna skóra oraz plastik, który używany jest przez producentów samochodów. Jeżeli uszkodziła się deska rozdzielcza – naprawa powinna zostać wykonana ekspresowo. Od poprawnego działania wszystkich jej elementów często zależy komfort naszego podróżowania, który może być na tyle wysoki, żeby dobrze nam się jechało nawet w bardzo długą trasę. To nam pozwoli na efektywne spędzenie czasu za kierownica, a w przyszłości także na sprzedaż auta.

Podczas sprzedaży auta, mimo renowacji, musimy uprzedzić kupującego o naszej kolizji. Dobre odnowiona deska rozdzielcza będzie wyglądała jak nowa, a może nawet będzie wyglądała i prezentowała się jeszcze lepiej, jeżeli fachowcy zastosują wyższej klasy materiały, niż zrobił to producent naszego samochodu, co na życzenie klientów czasem też zdarza się w takich warsztatach.

Fachowcy pomogą naprawić deskę rozdzielczą
Przewiń na górę