Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Fryzjerzy korzystają z komputerowych programów i kalendarzy

Są jeszcze zakłady fryzjerskie, w których kalendarz do zapisu klientów prowadzony jest ręcznie i codziennie sprawdzamy, kto jest na dziś zapisany i jaka usługa ma być świadczona. Większość salonów przechodzi na programy online, które umożliwiają elektroniczne prowadzenie kalendarza oraz całej bazy klientów.

Programy komputerowe ułatwiają pracę salonom fryzjerskim

program do salonu fryzjerskiegoCoraz częściej duże salony fryzjerskie oraz sieci salonów prowadzą komputerowe kalendarze oraz organizery. Cała baza klientów wprowadzana jest do pamięci aplikacji, przez co łatwiej jest umawiać klientów lub odwoływać wizyty. Takie aplikacje, jak program do salonu fryzjerskiego znacznie ułatwiają pracę i mają wpływ na jej lepszą organizację. Nie trzeba już prowadzić kalendarzy w formie papierowej, w których dokonujemy zapisów. W miejsce tradycyjnego kalendarza wchodzi kalendarz online, w którym też dokonujemy zapisów na strzyżenie, czy farbowanie i to system przypomina klientom o zbliżającej się wizycie. Po przyjściu wiadomości sms klient potwierdza wizytę lub ją odwołuje. Wszystkie te programy zyskały na popularności zwłaszcza w czasach pandemii covid, kiedy salony były zamykane i należało poprzekładać wizyty. Nadto, część programów zawiera ankietę bezpieczeństwa, w której znajduje się kilka pytań na temat naszego zdrowia, by wizyta w salonie fryzjerskim była bezpieczna. Wszystkie kalendarze dopasowane są do indywidualnych potrzeb salonów fryzjerskich i stanowią inwestycję, która zawsze się zwróci.

By dobrze zarządzać czasem pracy i kadrą w salonie fryzjerskim ich właściciele wybierają oprogramowanie komputerowe, dzięki któremu do kalendarza online wpisujemy dane klienta oraz rodzaj usługi. Każdy fryzjer ma swoje konto i zawsze wie kto ma go odwiedzić w danym dniu lun który klient wizytę odwołał lub przeniósł na inny termin.

Fryzjerzy korzystają z komputerowych programów i kalendarzy
Przewiń na górę