Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Hale produkcyjne w moim mieście

Hale produkcyjne

Pochodzę z małego miasta nieopodal Bydgoszczy i na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat bardzo wiele się w nim zmieniło. Pamiętam gdy chodziłem jeszcze do szkoły podstawowej pamiętam, że zajęcia z wychowania fizycznego odbywały się głównie na korytarzu i był to najczęściej szybko nudzący się tenis stołowy, albo gimnastyka której chyba nikt nie lubił.

Hale produkcyjne powstają coraz częściej

Hale produkcyjneZajęcia wyglądały ciekawiej jedynie w ciepłe dni gdy mogliśmy wyjść na boisko i pograć w piłkę nożną czy w siatkówkę. Gdy teraz przechodzę się obok moich byłych szkół to widzę, że każda z nich posiada hale sportowe dzięki którym młodzież może zajęcia z wychowania fizycznego wykorzystać o wiele ciekawiej niż miało to miejsce jeszcze za moich czasów. Takie hale sportowe czy hale tenisowe są obecnie w każdym większym i mniejszym mieście, a coraz częściej pojawiają się również i na wsi. Montaż hal stalowych, który skutecznie wyparł z rynku hale żelbetowe zaczął być wykorzystywany przez coraz bardziej rozwijające się lokalne firmy. Widziałem ostatnio nowe hale produkcyjne i hale przemysłowe największych przedsiębiorstw w moim mieście. Nie dziwię się, że firmy z tego rozwiązania korzystają. Montaż hal stalowych jest przede wszystkim bardzo tani w porównaniu do innych technologii, a oprócz tego jest on niesamowicie szybki, ponieważ budowany jest on z elementów wyprodukowanych już wcześniej i są one jedynie łączone ze sobą już na miejscu placu budowy. Takie rozwiązanie sprawia również, że firmy mają możliwość przeniesienia takiej hali w inne miejsce lub zmianę wielkości jej powierzchni. Taka mobilność jest największą zaletą tego typu hal, ponieważ dzisiejsza niestabilna sytuacja na globalnych rynkach sprawia, że firmy muszą być przygotowane na kilka możliwych scenariuszy.

Dziesięć lat temu nie było tutaj ani jednej hali. Dopiero jedna z nich była w trakcie budowy, a w dniu dzisiejszym każda szkoła ma swoją własną halę, a firmy poszerzyły swoją powierzchnię.

Więcej na http://www.hupro.pl

Hale produkcyjne w moim mieście
Przewiń na górę