Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Idealne gromadzenie ścieków dla branży turystycznej

 

Powoli rusza okres kiedy polach hucznie ruszą na wakacje. Przygotowania rozpoczynają więc właściciele pół namiotowych oraz campingów. Ten rodzaj wypoczynku staje się bowiem coraz modniejszym. Przedsiębiorcy Ci często spotykają się z problemem związanym z gromadzeniem ścieków. Do tych obiektów często nie dochodzi instalacja sanitarna miejska. Tym samym muszą oni poradzić sobie sami.

Zalety betonowych szamb ekologicznych

ekologiczne szambo przydomoweNa dzisiejszym rynku nie brakuje rozwiązań, które są wprost szyte na miarę dla właścicieli turystycznych obiektów działających sezonowo. Idealnym pomysłem może okazać się budowa takiej instalacji jak ekologiczne szambo przydomowe. Przez większą część roku może być ono nie używane. Gdy rusza sezon wystarczy tylko pamiętać o regularnym i okresowym wywozie ścieków. Instalacje takie nie zajmują dużo miejsca. Tym samym właściciel obiektu nie traci cennej przestrzeni, która może być przecież wykorzystana turystycznie. Na rynku dostępne są szamba betonowe oraz plastikowe. Bardzo dużą trwałością i wytrzymałością cechują się te drugie. Substancje chemiczne dodawane do betonu sprawiają, iż nie nasiąka on ściekami. Na rynku można spotkać wiele konfiguracji tych instalacji. Występują one w pojemnościach od 6 do 12 metrów sześciennych. Oczywiście na indywidualne zamówienie można wyposażyć się także w większe zbiorniki.

Problemy związane z gromadzeniem ścieków z oddalonych od instalacji miejskiej obiektów kończą się wraz z podjęciem decyzji o budowie ekologicznego szamba betonowego. Ta konstrukcja zesłała już bardzo wielu zwolenników w branży turystycznej. Idealnie nadaje się do obiektów, które są użytkowane sezonowo. Wystarczy tylko pamiętać o regularnym wywozie ścieków. Nie przysparzają one większych trudności w eksploatacji. Są bardzo szczelne i solidnie wykonane.

 

Idealne gromadzenie ścieków dla branży turystycznej
Przewiń na górę