Jak do samochodu zaczepia się przyczepka?

Zajmuję się zawodowo małymi remontami i naprawami w domach. Do swojej pracy potrzebuję sporego asortymentu narzędzi. Wiele z nich ma spore rozmiary i dosyć dużo waży. Aby przewozić wygodnie cały sprzęt od klienta do klienta, zaopatrzyłem się w małą i lekką przyczepkę samochodową. Dzięki niej mogę za jednym razem załadować cały potrzebny mi sprzęt.

Zaczepy kulowe i inne elementy przyczep

zaczep kulowyZakupiłem dosyć uniwersalną przyczepkę pasujące do mojego samochodu. Oba pojazdy są łączone poprzez zaczep kulowy. Dużą zaletą modelu, który wybrałem jest posiadanie amortyzatorów oraz resorów. Standardowo przyczepa nie była wyposażona w żadne dodatkowe elementy. Musiałem do niej zakupić niezbędne podczas przewożenia narządzi rzeczy. Najważniejsza była plandeka. Ochrania ona moje przyrządy przed deszczem, czy śniegiem. Nie raz zdarza mi się przewozić pomiędzy klientami rzeczy w takiej pogodzie. W końcu nie mogę odmówić wykonania pracy ze względu na warunki atmosferyczne. Byłaby to dla mnie ogromna strata. Zakupiłem także hamulec najazdowy. Według przepisów polskiego prawa, przyczepki, których łączna masa przekroczy 750 kilogramów, musi być wyposażona w hamulec. Jest on teraz zamontowany na dyszlu, a korzystanie z niego jest bezobsługowe. Zamontowanie tego elementu dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia dwóch pojazdów na drodze. O przyczepkę staram się dobrze dbać. Poddaję ją czyszczeniu, odpowiedniej pielęgnacji oraz konserwacji.

Jestem bardzo zadowolony z zakupionej przyczepki samochodowej. Zanim się zdecydowałem na konkretny model dokładnie sprawdziłem, czy na pewno będzie współgrać z moim samochodem. Przeczytałem dużo artykułów oraz forów internetowych, żeby mieć jak największą wiedzę. Podczas przewożenia przedmiotów całość pojazdów prowadzi się bardzo lekko i komfortowo.