Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Jak powinno wyglądać dobrze zaprojektowane logo?

Logo jest znakiem towarowym z którym każdy z nas ma do czynienia podczas codziennej egzystencji. Widzimy je dosłownie wszędzie. Logo może zarówno bardzo prostym znakiem towarowym jak i bardziej skomplikowanym. Wszystko zależy od osoby je projektującej oraz od preferencji osoby czy instytucji dla której jest ono robione. Projektowanie logo to zadanie nie tyle trudne, co wymagające od nas twórczości.

Gdzie można zobaczyć na co dzień loga?

projektowanie logoLogo musi wyglądać schludnie, najlepiej jakby było proste, ale przekazywało informacje czym zajmuje się dana organizacja, przedsiębiorstwo czy instytucja, choć nie jest to konieczne. Strony internetowe są istną skarbnicą tych znaków towarowych. Wystarczy wejść na pierwszą lepszą witrynę, aby zobaczyć minimum kilka tych znaków. Zdarza się, że dane przedsiębiorstwo nie posiada loga, choć jest to bardziej rzadkie zjawisko i zdarza się jak już w przypadku firm jednoosobowych a jeszcze rzadziej w przypadku mikro firm zatrudniających raptem kilku pracowników. Szablony allegro bardzo często posiadają logo firmy, która z nich korzysta jak i firmy która je stworzyła. Taki szablon możemy zrobić sobie sami za pomocą kreatora jak i kupić za kilka złotych od jednej z wielu firm które się tym zajmują.

Warto jest korzystać z szablonów. Dobry szablon a co za tym idzie ładnie wyglądająca witryna z ofertą przyciągnie sporą liczbę osób zainteresowanych danym produktem, a w przypadku, gdy strona z ofertą będzie przejrzysta, produkt dobrze opisany a cena niska mamy duże szanse na zdobycie wielu klientów wśród których będą zarówno tacy, który zrobili u nas zakupy ten jeden raz jak i tacy, którzy wrócą jeszcze nie raz i zostaną naszymi stałymi klientami. Bardzo często takie osoby przyczyniają się do większości zysków firmy dlatego należy o nich dbać. Nie zaszkodzi dawać im rabaty, gdyż zachęcony klient szybciej zrobi nieplanowane zakupy.

Jak powinno wyglądać dobrze zaprojektowane logo?
Przewiń na górę