Jak składować ekogroszek na Śląsku?

ekogroszek na Śląsku

Każdy materiał opałowy ma swoje wady i zalety. Jeden jest bardziej wydajny, jeden ma lepszą cenę, jeden jest mniej kłopotliwy i zostawia mniej popiołu, a inny ma mniej awaryjny piec do spalania. Taki tez jest ekogroszek.

Składowanie ekogroszku ze Śląska

ekogroszek na ŚląskuJest to materiał lepszy od węgla czy koksu, bo ma lepszy współczynnik spalania, jest wydajniejszy i bardziej ekologiczny. Problemem jest jednak jego składowanie. Śląski ekogroszek musimy gdzieś przechowywać. Nawet ekogroszek workowany jest kłopotliwy, nie mówiąc już o ekogroszku luzem. Jeśli mamy duży garaż, kotłownię, piwnicę, czy inny składzik to jesteśmy w lepszej sytuacji, bo przynajmniej część zapasów nam się tam pomieści. Co jednak, gdy nie mamy takiego miejsca? Teoretycznie powinniśmy o tym pomyśleć, kiedy budowaliśmy dom i zakładaliśmy, jaki kocioł grzewczy kupimy, ale czasem o tym nie pamiętaliśmy, zmieniliśmy zdanie, albo wymienialiśmy kocioł węglowy, na kocioł na ekogroszek paczkowany. Dobrym pomysłem na biznes byłoby składowanie ekogroszku. Przecież wiadomo, ze przed sezonem jest on tańszym i opłaca się go kupować, ale nie możemy tego robić, jeśli nie mamy gdzie go składować. Cena ekogroszku składowania nie powinna być zbyt wysoka, żeby nie odstraszyć klientów, ale też możemy sobie pozwolić na ceny dobre dla nas, bo chętnych nie powinno zabraknąć.

Powinniśmy mieć tam miejsce zarówno na ekogroszek sprzedawany luzem na tony, jak i na ekogroszek workowany, który jest łatwiej przechować, bo wrzucimy jeden worek na drugi i gotowe, nic się nie będzie wysypywać. Warto by wypróbować taki biznes, żeby zobaczyć ile byłoby potencjalnych klientów na takie usługi.

Źródło informacji:

http://energoret.pl/energoret-ekogroszek/

Jak składować ekogroszek na Śląsku?
Przewiń na górę