Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Jak szybko schudnąć

Aby schudnąć szybko i trwale trzeba przede wszystkim ułożyć przemyślany jadłospis. Nie wystarczy głodzić się przez kilka dni. Zdecydowanie nic to nie da i nie tędy droga. Przy odchudzaniu ważne jest działanie rozważne i przemyślane. Trzeba jeść, ale nie przesadzać z ilością przyjmowanych kalorii. Na jakiś czas należy też zrezygnować ze słodkości.

Odchudzanie bywa trudne, ale warto podjąć wysiłek

jadłospis odchudzającyZ pewnością trzymanie się restrykcyjnej diety nie jest łatwe. Dlatego starajmy się unikać takich jadłospisów, które zdecydowanie do nas nie pasują. Jeśli nie lubimy brokułów lub marchewki, nie powinniśmy się nimi objadać tylko po to, aby schudnąć. Jedzenie powinno nam smakować – nawet na diecie. Oczywiście jadłospis odchudzający musi uwzględniać to, że określonych produktów spożywać nie powinniśmy. Wyeliminować należy zatem chipsy, frytki czy też czekoladę. Warto natomiast wprowadzić do menu orzechy, warzywa, owoce, a także pełnoziarnisty makaron i niewielką ilość zdrowego pieczywa. Nie zapominajmy też o ruchu. Powinniśmy przy odchudzaniu działać w sposób kompleksowy. Pamiętajmy o tym, co naszemu zdrowiu zdecydowanie nie służy. Z pewnością będzie to brak ruchu, a także monotonna dieta. Odchudzanie nie musi być udręką. Jeśli podejdziemy do tematu rozsądnie, z pewnością szybko zgubimy zbędne kilogramy. A przecież o to właśnie chodzi, aby uzyskać wymarzoną sylwetkę, bez utraty zdrowia. Zawsze priorytetem musi być zdrowie. 

Przed rozpoczęciem odchudzania warto zrobić sobie szereg badań lekarskich. Trzeba sprawdzić, czy nadwaga nie jest wynikiem problemów zdrowotnych. Jeśli jednak badania wyjdą prawidłowe, możemy przystąpić do zdrowej i racjonalnie skomponowanej diety. Idealnie byłoby, gdyby jadłospis został dopasowany do naszych potrzeb i wymagań. 

Jak szybko schudnąć
Przewiń na górę