Jak ubrać chłopca na chrzciny?

Chrześcijaństwo jest jedną z największych światowych religii. Jego wyznawcy, zamieszkujący wszystkie kontynenty szczycą się tym, że ich religia jest wyznaniem miłości i pokoju. Jezus Chrystus, który założył chrześcijaństwo, nakazał nam kochać i szanować każdego człowieka, co też staramy się realizować.

Zimowe ubranko na chrzest

ubranko zimowe do chrztu dla chłopcaPolska jest krajem już od wielu stuleci związanym z Kościołem katolickim. Nasz pierwszy historyczny władca zdecydował się przyjąć chrzest z rąk czeskich, co miało daleko idące konsekwencje. Niektórzy Polacy twierdzą wręcz, że wiara katolicka jest częścią naszej narodowej tożsamości, a bycie Polakiem równa się z byciem katolikiem. Bez względu na to, czy ludzie wierzący podzielają ten pogląd, decydują się oni na ochrzczenie swoich pociech. Chrzest jest sakramentem mającym zgładzić grzech pierworodny i pozostawić duszę białą niczym śnieg. Dlatego właśnie ubranko zimowe do chrztu dla chłopca powinno być koloru białego. Rodzice i rodzice chrzestni muszą dopilnować, by szatka była odpowiednich rozmiarów i by chroniła maluszka przed zimnem. Wiele polskich kościołów jest bowiem nieogrzewanych zimą, co sprawia, że należy odpowiednio ubrać się na ceremonię. W sklepach z dewocjonaliami możemy zakupić ubranka chrzcielne na każdą pogodę. Warto zwrócić uwagę, czy posiadają one warstwę chroniącą przed chłodem. Szatka powinna być również dostosowana do rozmiarów maluszka, tak by czuł się on komfortowo i zachował spokój podczas ceremonii.

Odwiedzimy w sklepie z dewocjonaliami to obowiązkowy punkt przygotowań do chrztu. Zazwyczaj ubranko dla dziecka wybierają rodzice lub rodzice chrzestni, którzy muszą zadbać o jego odpowiedni rozmiar i grubość. Zimą załóżmy maluszkowi ciepłą szatkę, dzięki której nie zmarznie on podczas uroczystości w kościele.

Jak ubrać chłopca na chrzciny?
Przewiń na górę