Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Jak zrezygnować z OC dla starego samochodu?

Posiadając stary samochód, który jest całkowicie niesprawny, trzeba za niego opłacać ubezpieczenie. Jest to obowiązkiem każdego właściciela pojazdu – bez względu na jego stan techniczny. Oznacza to, że nawet za kompletnie niesprawne auto płaci się duże składki. A im starszy jest samochód tym droższe jest jego ubezpieczenie.

Zezłomowanie samochodu sposobem na rezygnację z OC

auto złom ostrowiec świętokrzyskiJest tylko jeden sposób na to, żeby nie musieć kupować dla samochodu ubezpieczenia. Trzeba auto oddać na złomowisko. Pojazd musi zostać skasowany jak kolokwialnie mówi się o jego zezłomowaniu i wyrejestrowaniu z urzędowej ewidencji. Kasacją pojazdów zajmuje się między innymi bardzo dobry i solidny auto złom Ostrowiec Świętokrzyski, w którym za auto płacą jeszcze gotówką. Nawet jeśli sami odbierają samochód z pomocą lawety to i tak jeszcze za takie auto zapłacą. Na takim złomowisku od razu można otrzymać wszelkie dokumenty potwierdzające zezłomowanie pojazdu. Jeśli oddajemy samochód na złom to musimy oddać też wszystkie dokumenty, które się go dotyczą. Te dokumenty zostają przez pracownika złomowiska unieważnione. Na to unieważnienie otrzymujemy odpowiednie dokumenty potwierdzające ten fakt. Jak się już auto zezłomuje to można je wyrejestrować w urzędzie. Po tych formalnościach idzie się do swojego ubezpieczyciela, który wypisuje samochód z obowiązkowego ubezpieczenia. Można jeszcze odzyskać pieniądze za niewykorzystany okres polisy.

Jeśli na posesji zalega stare auto, które donikąd już raczej nie pojedzie, to trzeba się go formalnie pozbyć zarówno fizycznie jak i w urzędowej dokumentacji. Pomocne będzie w tym złomowisko, na które oddaje się stary samochód. W zamian za oddany na złom samochód otrzymamy dokumentację, która będzie potwierdzać fakt trwałego pozbycia się pojazdu.

Jak zrezygnować z OC dla starego samochodu?
Przewiń na górę