Jaka zabawka dla psa będzie odpowiednia?

Zabawa ze swoim czworonożnym przyjacielem może odbywa się na kilka sposobów. Można sprawić zwierzęciu masę rozrywki, nie używając żadnych akcesoriów lub korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, które dodatkowo wpłyną na rozwój psa. Do takich należy między innymi zabawka węchowa, która z pewnością przypadnie do gustu pupilowi.

Zabawki węchowe – jak wpływają na psa?

zabawki węchowe dla psaPsy mają naturalną potrzebę wykorzystywania swoich zmysłów. Pozwala im to rozładować stres, energię, a także znacznie wpływa na ich samopoczucie. Jednym z najczęściej wykorzystywanych zmysłów tego gatunku zwierzęcia jest węch. Psy są w stanie wytropić przedmiot, osobę bądź inne zwierzę z bardzo daleka. Nie zawsze jednak jest okazja, aby wykorzystać takie zmysły. Niepraktykowane mogą z czasem słabnąć. Kupując zabawki węchowe dla psa, można wspierać skuteczność jego zmysłów na kilka sposobów. Zabawki można rzucać, zakopywać lub ukrywać, a pies dzięki swoim zdolnościom będzie w stanie momentalnie odszukać przedmiot. Tego typu akcesoria bardzo często wykorzystywane są do treningów ze zwierzętami. Za ich pomocą uczy się psa tropienia. Posiadając w domu takie zabawki, ma się pewność, że nie zostaną one zagubione, szczególnie jeżeli staną się ulubionymi przedmiotami psa. Zawsze znajdzie swoją zabawkę bez względu na to, gdzie się zagubiła. To świetna alternatywa dla produktów, które nie mają żadnych właściwości i nie wspierają rozwoju psów.

Z uwagi na to, że w sklepach można znaleźć bardzo dużo zabawek, warto dopasować odpowiednią dla swojego zwierzęcia. Nie każdy pupil lubi piszczące przedmioty (niektóre się ich boją), a inny nie powinien dostawać zbyt miękkich przedmiotów. Znając swojego zwierzaka, w sklepach można dobrać piłki, liny i wiele innych, które z pewnością się mu spodobają.

Jaka zabawka dla psa będzie odpowiednia?
Przewiń na górę