Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Krakowskie żłobki z wolnymi miejscami

Pierwsze dni w żłobku są zawsze ogromnym przeżyciem dla rodziców oraz dla samego dziecka. Dlatego wybór najlepszego żłobka jest bardzo trudny i wymaga zapoznania się w ofertach żłobków przede wszystkim prywatnych. Czasami dziecko do żłobka z różnych przyczyn musi się dostać w środku roku. Ważne, żeby było wolne miejsce.

Żłobki przyjazne małym dzieciom

przyjazny żłobek kraków - wolne miejscaPrywatne żłobki często mają wolne miejsca w ciągu trwania całego roku. Polecany i przyjazny żłobek Kraków – wolne miejsca oferuje cały rok. Nie wynika to z braku zainteresowania lecz z tego, że dzieci cyklicznie odchodzą do przedszkola osiągając 3 rok życia i wtedy zwalnia się jego miejsce. W żłobkach prywatnych oraz państwowych bezpieczeństwo jest najważniejsze.  Do żłobków uczęszczają dzieci, które ukończyły 4 miesiąc życia. Dlatego, że jeszcze nie siedzą i nie chodzą to potrzebują opieki niemal cały czas. Opiekunek w żłobkach zatem musi być dostateczna ilość tak by opieka nad dziećmi nie była zakłócona. Rzadziej niż w żłobkach prywatnych znajdzie się miejsce w żłobku publicznym. Dlatego żłobki prywatne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród rodziców. W żłobkach coraz częściej prowadzone są zajęcia z dogoterapii oraz inne, które mocno wspierają prawidłowy rozwój dziecka na każdym etapie jego życia. Zajęcia z godnie z zasadami Montessori są stosowane w każdym żłobku.

Małe dziecko powinno być jak najdłużej w domu z mamą. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Często więc decyzja o zapisaniu do żłobka jest tą ostateczną, ale w tych placówkach pracuje znakomita kadra nauczycieli, opiekunów, a nawet pielęgniarek. Opieka nad małymi dziećmi nie jest łatwa. Dlatego organizacja w żłobku czy prywatnym, czy publicznym musi być na najwyższym poziomie. Każdy rodzice chce wiedzieć, że oddaje dziecko do najlepszej placówki.

Krakowskie żłobki z wolnymi miejscami
Przewiń na górę