Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Kto używa teczki na nuty?

Nuty drukowane na papierze to element konieczny dla nauki i pracy wielu osób, związanych z muzyka klasyczną. Dzięki temu, że teczki są nie tylko wygodne, ale także odpowiednio dopasowane, możliwe jest codzienne przenoszenie partytur na uczelnie, do filharmonii czy miejsca, w którym odbywa się koncert. Jakie osoby używają specjalnie zaprojektowanych teczek na nuty i dlaczego są one tak potrzebne?

Przykłady zawodów korzystających z teczek na nuty

ładna teczka na nutyDo osób, które najbardziej potrzebują tego typu teczek, należą przede wszystkim muzycy. Ładna teczka na nuty to element, z którego korzystają skrzypkowie, wiolonczeliści, pianiści, śpiewacy czy gitarzyści klasyczni. Przechowywanie swoich partytur w bezpiecznym miejscu umożliwia im przede wszystkim sztywna budowa teczki tego typu. Z teczek przeznaczonych do przechowywania arkuszy papierowych z nutami korzystają także wszelkiego rodzaju nauczyciele muzyki,  pracujący w szkołach podstawowych, poprzez średnie, kończąc na wyższych uczelniach. Wszędzie potrzebne są mocne i wytrzymałe torby na partytury. Oprócz muzyków i nauczycieli, z partytur korzystają także dyrygenci. Mogą oni przewozić partytury nie tylko na koncerty, ale także na próby, odbywające się w wielu salach filharmonicznych. W trakcie prób z partytur, przenoszonych w teczkach korzystają także kompozytorzy, którzy do tego przechowują partyturę w tego typu teczkach na wiele okazji.

Teczki idealnie zaprojektowane do przenoszenia partytur mogą być używane także przez chórzystów. Pracują oni nie tylko w miejscach świeckich, ale także w kościołach, gdzie pracują podczas nabożeństw. Teczki pomagają im wtedy przenosić partytury w stanie nienaruszonym od jednego kościoła do drugiego. Teczka ze skóry jest wtedy dodatkowym zabezpieczeniem np. przed deszczem.

Kto używa teczki na nuty?
Przewiń na górę