Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Lampa w naszym salonie

Oświetlenie odgrywa bardzo dużą rolę w naszym domu. Nie tylko ze względu na to, że pozwala nam nocą funkcjonować bez przeszkód, ale głównie dlatego, że tworzy klimat. Całe systemy oświetleniowe, lampy i inne tego typu rzeczy, przede wszystkim mają być funkcjonalne. Jednak czy zarazem nie mogą być i piękne?

Sufit jak z bajki

lampy sufitoweNiegdyś nie przywiązywano zbytniej uwagi do sufitów. Ściany ozdabiano tapetami i malowano wałkami ze szlaczkami. Sufit był natomiast traktowany „po macoszemu”. Dziś się to zmieniło. Jest on tam samo ważnym elementem jak ściany. Kładzie się na niego różnego rodzaju kasetony, ozdabia plafonami, robi się sufity podwieszane. Jednak głównym elementem wciąż pozostaje lampa. Jak wiemy lampy sufitowe są różne. Niektóre klasyczne, inne natomiast bardzo okazale zdobione. Dobieramy ją zazwyczaj pod ogólny styl domu. Jeśli w domu mamy nowoczesny wystrój, zazwyczaj kupujemy coś spokojniejszego, by nie zaburzyć ogólnego wrażenia. Jeżeli natomiast lubimy zaszaleć we wnętrzu, lampa również może być pod to dopasowana. Bez wątpienia całe oświetlenie, szczególnie w salonie, gdzie spędzamy mnóstwo czasu, odgrywa znaczącą rolę. Przede wszystkim wprowadza nastrojowość. Jak wiemy klimat można doskonale uzyskać poprzez grę światłem. Dlatego zazwyczaj mamy kilka lamp, lub po prostu żarówek, których zapalanie możemy dowolnie modyfikować. Całe nasze życie obecnie opiera się na korzystaniu z oświetlenia i stylowych lamp. Dlatego tak ważne jest dla nas, byśmy w domu mogli pochwalić się pięknie zaaranżowanym oświetleniem, umieszczonym w najpiękniejszych lampach.

Gra światłem zawsze wywołuje w nas jakieś określone emocje. Dlatego doskonale wiemy, czego oczekujemy od oświetlenia w naszych domach. Bez wątpienia zawsze chcemy by źródło światła, było opakowane w ładną lampę.

Lampa w naszym salonie
Przewiń na górę