Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Leasing dla firm

Wielu przedsiębiorców, wykazuje konieczność zakupu pojazdów jako narzędzia pracy dla osób zatrudnionych. Ma to na celu przede wszystkim zapewnienie efektywności oraz szybkiego tempa pracy. Kierowcy oraz przedstawiciele handlowi, muszą zostać wyposażeni w samochód, aby móc wypełniać obowiązki zlecone przez pracodawcę.

Leasing na samochód w Katowicach

samochód w leasing katowiceJeśli jednak przedsiębiorca nie może pozwolić sobie na zakup nowego samochodu dla pracownika, z tego względu, że budżet firmowy jest zbyt niski na pokrycie kosztu zakupu pojazdu, wówczas właściciel firmy może skorzystać z formy finansowania, jaką jest leasing na samochód, który w końcowym etapie nie musi zostać wykupywany na własność. Samochód w leasing Katowice, to usługi udzielania leasingu dla przedsiębiorców, którzy posiadają kwotę w wysokości kilkunastu procent wartości pojazdu, którą należy wpłacić jako kwotę początkową, przy podpisaniu umowy leasingowej. Następnie, zobowiązujemy się do opłacania rat leasingowych każdego miesiąca, przez cały okres trwania umowy leasingowej. Po zakończeniu terminu umowy, mamy możliwość podjęcia decyzji, czy leasingowany samochód ma zostać zwrócony, czy też nabędziemy go na własność. Wówczas konieczne jest posiadanie kwoty wykupu, której wartość jest wyszczególniona w umowie leasingowej. Warto zapoznać się z treścią umowy przed jej podpisaniem, oraz warunkami współpracy z firmą, udzielającą nam leasing.

Tego rodzaju forma finansowania pojazdów, jest ostatnimi czasy coraz bardziej powszechna oraz uznawana przez osoby, które nie mają odpowiedniej kwoty, pozwalającej na zakup pojazdu. Aby uzyskać leasing dla firmy, należy przedstawić raport z podatkowej księgi przychodów i rozchodów, w celu obliczenia raty leasingowej, jak również zdolności kredytowej.

Leasing dla firm
Przewiń na górę