Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Lekka torba na rower

Czasem podczas jazdy przydaje się miejsce do przewożenia ładunku na rowerze, choćby bardzo drobnego, takiego jak narzędzia do naprawy ewentualnych awarii. Torby rowerowe o najróżniejszych gabarytach są więc niezmiennie bardzo popularne, i używane zarówno przez rowerzystów offroadowych, jak i rekreacyjnych.

Kompaktowe torby na rower

torebka rowerowa na ramęCo ciekawe, małe torby rowerowe są znacznie popularniejsze niż duże sakwy, przede wszystkim z racji iż ich małe gabaryty nie naruszają równowagi roweru i nie powodują jego przeciążenia. Od kilku miesięcy, bardzo popularnym akcesorium stała się torebka rowerowa na ramę, zaczepiana za pomocą pasów mających mocne rzepy. Taka torebka przypomina nieco klasyczny piórnik w kształcie tuby, i może być wykorzystana do przewożenia niedużego ładunku. Mimo to jest zaskakująco pojemna, bardziej niż jej kształt i rozmiary mogłyby wskazywać na pierwszy rzut oka. W sklepach rowerowych takie torebki pojawiają się bardzo często, a zainteresowanie nimi jest niezmiennie bardzo duże. Dzięki nim można bowiem zabrać najbardziej niezbędny sprzęt w trasę w sposób bezpieczny, tak iż wszelkiego rodzaju narzędzia są dostępne zawsze gdy są potrzebne, a na dodatek są przez cały czas osłonięte przed możliwością ich zgubienia, zalania czy zakurzenia. Takie torby można bez większego problemu założyć na dowolnym rowerze, niemal w dowolnym miejscu.

Obwód pasów jest bowiem bardzo duży, i umożliwia założenie torby na ramie nośnej czy górnej, ale również i na kierownicy czy pod siodłem. Torby są więc bardzo wygodne i mogą być dodatkiem do każdego rodzaju roweru. Niektóre torby mogą mieć również przegrody, lub nawet gumowaną powierzchnię, która o wiele bardziej chroni przez zamoknięciem niż sam nylon, z którego torby są najczęściej szyte.

Lekka torba na rower
Przewiń na górę