Lekka torba na rower

Czasem podczas jazdy przydaje się miejsce do przewożenia ładunku na rowerze, choćby bardzo drobnego, takiego jak narzędzia do naprawy ewentualnych awarii. Torby rowerowe o najróżniejszych gabarytach są więc niezmiennie bardzo popularne, i używane zarówno przez rowerzystów offroadowych, jak i rekreacyjnych.

Kompaktowe torby na rower

torebka rowerowa na ramęCo ciekawe, małe torby rowerowe są znacznie popularniejsze niż duże sakwy, przede wszystkim z racji iż ich małe gabaryty nie naruszają równowagi roweru i nie powodują jego przeciążenia. Od kilku miesięcy, bardzo popularnym akcesorium stała się torebka rowerowa na ramę, zaczepiana za pomocą pasów mających mocne rzepy. Taka torebka przypomina nieco klasyczny piórnik w kształcie tuby, i może być wykorzystana do przewożenia niedużego ładunku. Mimo to jest zaskakująco pojemna, bardziej niż jej kształt i rozmiary mogłyby wskazywać na pierwszy rzut oka. W sklepach rowerowych takie torebki pojawiają się bardzo często, a zainteresowanie nimi jest niezmiennie bardzo duże. Dzięki nim można bowiem zabrać najbardziej niezbędny sprzęt w trasę w sposób bezpieczny, tak iż wszelkiego rodzaju narzędzia są dostępne zawsze gdy są potrzebne, a na dodatek są przez cały czas osłonięte przed możliwością ich zgubienia, zalania czy zakurzenia. Takie torby można bez większego problemu założyć na dowolnym rowerze, niemal w dowolnym miejscu.

Obwód pasów jest bowiem bardzo duży, i umożliwia założenie torby na ramie nośnej czy górnej, ale również i na kierownicy czy pod siodłem. Torby są więc bardzo wygodne i mogą być dodatkiem do każdego rodzaju roweru. Niektóre torby mogą mieć również przegrody, lub nawet gumowaną powierzchnię, która o wiele bardziej chroni przez zamoknięciem niż sam nylon, z którego torby są najczęściej szyte.

Lekka torba na rower
Przewiń na górę