Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Łoże małżeńskie

prześcieradło

Sypialnia jest ostoją życia małżeńskiego. Jego sercem zaś łoże małżeńskie. Zazwyczaj kojarzy nam się ono z bardzo dużym, stylizowanym i oczywiście drewnianym meblem. Ten akcent każda kobieta pragnie mieć dopracowany do perfekcji. Jego podstawą jest oczywiście materac.

Jaki powinien być materac?

prześcieradłoMusi on być odpowiednio sztywny, ale nie może być zbyt twardy. Drugim najważniejszym elementem jest pościel. Oczywiście nim wybierzemy tą idealną, musimy przejrzeć wiele ofert. Pościel idealna to taka, która nie sprawia, że się pod nią pocimy. Wielokrotnie miałam do czynienia z taką tkaniną, która nie przepuszczała nawet odrobiny powietrza. Bez kołdry było mi zimno, pod nią natomiast nie mogłam wytrzymać. Dlatego materiał powinien być odpowiednio dobrany. Najlepiej kupić pościel bawełnianą. Dobrym rozwiązaniem na wakacyjne noce w łożu małżeńskim są koce. Zazwyczaj producent dzianin oferuje nam szeroki wachlarz kolorów, materiałów i wzorów. Z pewnością wybierzemy z nich ten, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Podstawą jest też prześcieradło. Dziś tradycyjnie wybieramy to z gumką. Ma ono wiele plusów. Nie ściąga się, ładnie przylega do łóżka. Są one produkowane również z wielu materiałów, wiec możemy wybrać to, na którym będzie nam się dobrze spało. Na wielu egzemplarzach mamy napisane prześcieradła jersey.

Dla mnie ono jest dużo wygodniejsze od prześcieradła frotte. Każdy ma jednak swój gust. Ostatnim elementem łoża małżeńskiego jest narzuta. To swoiste zwieńczenie dekoracyjności, tego jakże ważnego mebla w domu.

Czytaj więcej na: akpol-tex.pl

Łoże małżeńskie
Przewiń na górę