Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Lublin i jego atrakcje

Województwo lubelskie uważane jest za jedno z najbardziej interesujących kierunków wycieczkowych. Położone tam miasta każdego dnia przyciągają wielu turystów, nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Co można zobaczyć na Lubelszczyźnie? Postaram się odpowiedź na to pytanie w poniższym tekście.

Czy warto wybrać się na wycieczkę do Lublina?

interesujące wycieczki szkolne - LublinLublin to miasto leżące w województwie lubelskim, które słynie z wielu ciekawych i wartych zobaczenia zabytkowych budynków. Często można spotkać się z pojęciem renesansu lubelskiego, który dotyczy głównie budowli sakralnych. To jedyne w całym kraju kościoły budowane w ten sposób. Czyni to Lublin miejscem wyjątkowym, lecz nie tylko przez to. Oprócz fantastycznych zabytków, region ten oferuje także pyszne, lokalnie wypiekane, cebularze. Są one sławne na całą Polskę i pochodzą właśnie z Lubelszczyzny. Udając się tam będziemy mogli skosztować tego przysmaku w oryginalnej wersji. Tamte tereny są także popularne wśród młodzieży. Istnieje wielu chętnych na interesujące wycieczki szkolne – Lublin przygotował dla nich jeszcze więcej atrakcji. Jednym z najciekawszych punktów programu będzie trasa podziemna, która biegnie pod ulicami miasta. Zaczyna się w dawnym ratuszu, a kończy przy ruinach kościoła, z którego ocalały jedynie fundamenty. Po wejściu do podziemi wyświetlany jet również interaktywny pokaz edukacyjny, który opowiada nam o historii miasta i wielkim pożarze, który wybuchł w Lublinie. 

Lubelszczyzna to region, który zdecydowanie warto odwiedzić chociaż raz w swoim życiu. Będąc w Lublinie nie sposób odwiedzić okolicznych miejscowości, takich jak Kazimierz Dolny czy Puławy. Zwiedzimy tam liczne muzea, zobaczy,y unikatowe zabytki oraz kościoły. W pobliżu znajduje się również Zamość, nazywana perłą polskiego renesansu.

Lublin i jego atrakcje
Przewiń na górę