Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Medycyna estetyczna czy zabiegi kosmetyczne?

zabiegi

Medycyna estetyczna staje się coraz bardziej popularną alternatywą dla kosmetyczek i domowej pielęgnacji, nie tylko w Bydgoszczy, ale także w innych polskich miastach. Dlaczego tak się dzieje?

Zabiegi na twarz to bezinwazyjna metoda walki z niedoskonałościami

zabiegiCo oferuje nam medycyna estetyczna, czego nie da nam kosmetyczka? Czy faktycznie warto jest inwestować kilak tysięcy złotych na serię zabiegów, których efekty z czasem też przeminą, tak jak działania kosmetologów w salonach kosmetycznych? Przyjrzyjmy się bliżej tej sprawie. W dobrym salonie kosmetycznym możemy wybrać zabiegi na twarz-bydgoszcz takie jak sonoforeza, eksfoliacja, peeling kawitacyjny, mezoterapia cienkoigłowa, mikrodermoabrazja. Są to nieinwazyjne metody polepszania kondycji skóry naszej twarzy. Są bardziej zaawansowane niż domowa pielęgnacja, ale też mniej bolesne i inwazyjne niż medycyna estetyczna. Ich efekt utrzymuje się nieraz bardzo długo, tak samo jak zabiegi w salonie medycyny estetycznej. Ich dodatkową zaletą jest ich cena. Za ,,zestaw” kilku zabiegów pielęgnacyjnych na twarz zapłacimy co najwyżej kilkaset złotych, natomiast za jakikolwiek zabieg medycyny estetycznej wydamy kilka tysięcy złotych. Zatem zabiegi kosmetyczne wygrywają, jeśli chodzi o ich cenę. Medycyna estetyczna wygrywa, jeśli chodzi o poziom zaawansowania, czyli tego jak bardzo może zmienić się nasza twarz i ciało. Poradzi sobie ona nawet z bardzo dużymi problemami, choć oczywiście nie jest to chirurgia plastyczna i nie zmieni ona kształtu naszego nosa, czy oczu. Można najwyżej zafundować sobie botox lub kwas hialuronowy na usta, ale to wszystko. Salony kosmetyczne mają także liczne zabiegi na ciało, podobnie zresztą jak kliniki medycyny estetycznej. Wspomniane wady i zalety tych rozwiązań są podobne, jak w przypadku zabiegów na twarz.

Będą tańsze i mniej inwazyjne, ale za to mogą być nieco mniej trwałe i nie poradzą sobie ze wszystkimi problemami. Zatem nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to co jest lepsze.

Medycyna estetyczna czy zabiegi kosmetyczne?
Przewiń na górę