Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Metki ubraniowe – rodzaje

Jeśli myślimy o własnej linii ubrań, musimy się do ich produkcji specjalnie przygotować. Jak wiadomo każda marka powinna mieć własną metkę. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że typów metek jest naprawdę dużo. Wobec tego który będzie najlepszy dla naszej odzieży?

Na jakie metki postawić?

metki sublimacyjneWiadomo, że nasze metki muszą być odpowiednio spersonalizowane, aby odzież kojarzona była bezpośrednio z nami. Wobec tego potrzebne nam będzie logo, pod którym będziemy rozpoznawani. Najczęściej mamy do czynienia z metkami żakardowymi, na których wydruk powstaje już na etapie tkania. Metki takie słyną z niewielkiej ceny jednostkowej, wobec tego są najczęściej wybierane. Mówi się o tym, że metki żakardowe są najbardziej trwałe. To kolejna ich zaleta, w związku z którą producenci odzieży bardzo chętnie je wybierają. Kolejnym rodzajem metek są metki sublimacyjne. Wydruk powstaje na nich metodą sublimacji, a więc dzięki temu projekty mogą być wielokolorowe i zawierać np. gradient, a także drobne elementy. Metki te również są bardzo trwałe, jednak ich cena może być nieco wyższa. Warto zwrócić uwagę na ilość sztuk, od jakiej możemy złożyć zamówienie. Większość firm stawia na nieco większe ilości sztuk. Metki sublimacyjne polecane są głównie tym producentom, którzy nie są jeszcze pewni rezultatów produkcji odzieży. Jeśli decydujemy się powierzyć wszywanie metek firmie, bardzo często możemy liczyć na gratis w postaci metki rozmiarowej. Poza tym aby uszlachetnić naszą linię ubrań, warto zdecydować się na metki typu Hang Tag, które powinny być dodatkiem. Takie metki mogą mieć dowolny kształt oraz nadruk. Taka metka przyciąga wzrok klientów i nadaje ekskluzywnego wyglądu.

Zanim zdecydujemy się na produkcję odzieży, warto zastanowić się nad wyglądem naszych metek. To właśnie dzięki nim nasze ubrania będą kojarzone z konkretną marką. Metki sublimacyjne na sam początek produkcji będą najlepszym wyborem. Z kolei gdy ilość ubrań będzie już nieco większa, warto przerzucić się na metki żakardowe.

Metki ubraniowe – rodzaje
Przewiń na górę