Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Metody zwalczania nieprzyjemnych dolegliwości

Coraz większą popularnością cieszy się medycyna naturalna. Rozwój technologii pomaga opracowywać coraz nowsze środki, które pomagają w codziennym funkcjonowaniu. Jakie środki naturalne pomagają na nieprzyjemne problemy? Jakie są najpopularniejsze? Które z nich polecają specjaliści?

Naturalne rozwiązania nieprzyjemnych problemów

nano srebro z miedziąNierzadko zdarza się, że nagle podupadamy na zdrowiu. Mimo coraz większego poziomu higieny, tempo życia generuje nieprzyjemne dolegliwości. Jeśli cierpimy na paradontozę, mamy problemy z gojeniem ran po zabiegach dentystycznych, albo jesteśmy chorzy na grzybicę stóp, to idealnym rozwiązaniem jest nano srebro z miedzią. Jest to specjalnie przygotowany preparat, który można zakupić już za kilkadziesiąt złotych w wielu zielarniach. Cena w dużej mierze zależna jest od ilości srebra w ekstrakcie. Znacznie pomaga w wymienionych dolegliwościach, posiadając szerokie zastosowanie. Specjaliści radzą, by używać go po myciu zębów, jeśli mamy nieprzyjemny zapach z ust. Odpowiednia pielęgnacja stóp z jego pomocą zwalcza grzybice i likwiduje nieprzyjemny zapach stóp. W przypadku zapalenia dziąseł, poleca się także płukanki z szałwi lub rumianku. Inną metodą jest smarowanie podrażnionych części olejkiem goździkiem. Jeśli cierpimy na nieprzyjemny oddech, to warto, poza nano srebrem, zainwestować w aloes, który działa bakteriobójczo i łagodząco.

Problem brzydko pachnących stóp likwiduje także moczenie w mieszance olejków eukaliptusowego, miętowego i z drzewa herbacianego, które miesza się w wodzie z solą. Metod na zwalczanie nieprzyjemnych dolegliwości jest sporo, a niektóre są droższe lecz skuteczniejsze od innych. Ważne, byśmy dobierali odpowiednie metody kierując się możliwościami finansowymi oraz czasem, jaki możemy poświęcić na pielęgnację.

Metody zwalczania nieprzyjemnych dolegliwości
Przewiń na górę