Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Modne zegary do domu i nie tylko

Zegar to nie tylko urządzenie odmierzające czas lecz przy odrobinie naszej wyobraźni i fantazji może stać się oryginalnym elementem dekoracyjnym. Bez znaczenia czy odpowiadamy za wystrój naszego mieszkania czy lokalu użytkowego- zegar musi się tam znajdować. Zawsze milej dla oka kontrolować czas patrząc na niespotykany i niestandardowy czasomierz. Na topie są oczywiście modele elektroniczne- posiadające coraz to ciekawsze funkcje jednak dużą liczbę zwolenników posiada także styl retro.

Zegar retro idealny do każdego pomieszczenia

modny zegar retroPowiadają, że czas to pieniądz. Dla tych ludzi zegar jest niezwykle istotny. Na pewno posiadają modele naręczne przystosowane do ubioru na każdą okazję oraz tradycyjne- wiszące na ścianach lub stojące na pólkach,  szafkach. Ten drugi rodzaj czasomierza jest praktycznie w każdym domu. Jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań jest modny zegar retro. Archaiczne wręcz modele z kukułkami lub wahadłami wykonane z drewna z pewnością przypadną do gustu wielbicielom klasyki. Do tego gatunku można także zaliczyć zegary posiadające stare tarcze wraz z wyrazistymi cyframi rzymskimi. Popularne są czasomierze stylizowane na znajdujące się na starych dworcach czyli olbrzymie metalowe zegary z prostymi wskazówkami. Modele w starodawnym stylu idealnie pasują do miejsc typu kawiarnia, biblioteka a nawet kancelaria prawnicza. Rewelacyjnie wpasują się w wystrój połączenia przeszłości z teraźniejszością.

Stare zegary to dla jednych relikty przeszłości a dla drugich doskonały sposób na połączenie kontroli mijającego czasu z eleganckim wystrojem wnętrza. Coraz większym powodzeniem cieszą się stare zegary retro, które prezentują się efektownie oraz pomagają danemu miejscu nadać klimat. Osoby lubiące eksperymentować przy wystroju pomieszczeń na pewno spróbują tego rozwiązania.

Modne zegary do domu i nie tylko
Przewiń na górę