Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Najlepsze przyczepki rowerowe

Kiedyś przewożenie dziecka na rowerze wiązało się ze sporym ryzykiem, bo mogło one jeździć jedynie w specjalnym foteliku montowanym na tylnym bagażniku. Obecnie mamy do dyspozycji specjalne przyczepki, które ciągnie się za rowerem.

Jak wyglądają przyczepki Qeridoo?

przyczepka qeridooDzieci uwielbiają jeździć na rowerach i naukę jazdy na nich zaczynają już w wielu kilku lat. Jednak zanim nauczą się dobrze jeździć i będzie je można brać na przejażdżki rowerowe, to sporo czasu minie. Do tego momentu, przydatna będzie przyczepka Qeridoo, którą się doczepia do tylnego koła roweru. Posiada ona niewielkie rozmiary, a po złożeniu schowamy ją w szafie, lub pod łóżkiem. Dzieci bardzo lubią taki sposób podróżowania, bo mają w środku sporo miejsca, nie świeci im słońce, są w pełni chronione przed wiatrem i deszczem, a wytrzymała konstrukcja chroni je przed uszkodzeniami w wyniku wypadku. Przyczepka posiada nisko osadzony środek ciężkości, dzięki czemu nie przechyla się na zakrętach. Najwięcej modeli Qeridoo posiada trzy koła, z czego dwa duże są z tyłu, a jedno, małe z przodu. Przednie koło posiada funkcję obrotową i jest zdejmowane, natomiast tylne zostały wyposażone w nożny hamulec. Siedzisko przyczepki posiada pasy bezpieczeństwa, którymi możemy zapiąć malucha. Ponadto zostało ono wyłożone miękką pianką zapewniającą optymalne podparcie kręgosłupa dziecka. Aby jazda rowerem była dla dziecka jeszcze przyjemniejsza, przyczepka posiada amortyzatory. Jest ona wielofunkcyjna i może być także wózkiem biegowym.

Na zakup przyczepki najlepiej się udać z dzieckiem, żeby samo mogło ją sprawdzić. Nie każdy model jest dostosowany do wożenia niemowlaków, więc trzeba się upewnić przed zakupem, czy nasz model ma specjalne zapięcia na fotelik dla tak małego dziecka.

Najlepsze przyczepki rowerowe
Przewiń na górę