Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Nowoczesne suszenie gorących kanałów

fabryka

Wiele firm potrzebuję w swoich fabrykach produkcyjnych suchych produktów czy narzędzi. Konwencjonalne metody nie sprawdzają się wcale przy higroskopijnych lub sypkich towarach.  Kontrolery gorących kanałów są potrzebne.

Kontrolery gorących kanałów są ważne.

fabrykaDlatego aby sprostać potrzebą swoich klientów, wiele działalności zaopatrujących w profesjonalny sprzęt , poszerzyły swoje oferty. Proponują one innowacyjne suszarki które potrafią wyodrębnić praktycznie całą wodę z mokrych lub wilgotnych produktów. Dzielą się ona na kilka dwie kategorie. Na osuszone powietrze Taka metoda jest stosowana głównie przy sypkich towar. Przeciętna, mobilna suszarka granulatu działa w temperaturach od sześćdziesięciu do stu czterdziestu stopni Celsjusza. Oczywiście są również takie które tą wartość znacznie przekraczają ale taka potrafi zmniejszyć wilgotność towaru do dwóch setnych procenta. Dzięki temu po użyciu takiej suszarki można mieć pewność, że wyciągnięty z niej materiał będzie spełniał swoje zadanie. Trzeba jednak pamiętać, że regulatory gorących kanałów w takiej suszarce nie mogą pracować cały czas. W tańszych modelach zaleca się do robienia około piętnastu minut przerwy pomiędzy działaniem machiny. Wiele osuszonych materiałów jest potrzebnych aby napełnić dozowniki barwnika czy kontrolery gorących kanałów. Na sprężone powietrze W porównaniu do poprzednich ich wydajność nie jest aż tak duża. Cechują się one jednak wyższą precyzją suszenia i większą oszczędnością energii. Również są często wybierane przez przedsiębiorców którzy nie potrzebują aż tak dużej ilości suchego materiału aby napełnić dozownik barwnika. Mają one również wiele poziomów mocy. Dostępne są (w kolejności od najmniejszych do największych): Micro, Mezzo, Mini , Midi, Basis,Turbo, Turbo/Jumbo. W zależności od pojemności potrzebnej klientowi może on dobrać sobie interesujący go model.

Zbiorniki Micro zaczynają się od pół litra pojemności, Mini mają już dwanaście litrów, a największe z nich nawet siedemdziesiąt pięć. Kontrolery gorących kanałów są najbardziej zaawansowane.

Nowoczesne suszenie gorących kanałów
Przewiń na górę