Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

O kruszarkach udarowych

Najczęściej w życiu jest tak, że aby coś zbudować to wcześniej należy coś zburzyć. Każde wyburzenie zaś pozostawia po sobie bałagan, który należałoby posprzątać. Czasami są to tak duże gabaryty, że tylko odpowiednie maszyny i urządzenia mogą nam ułatwić tę czynność. Do takich właśnie maszyn należą kruszarki udarowe.

Udarowe kruszarki i ich zalety

kruszarki udaroweKruszarki udarowe wykorzystywane są w pierwotnych i wtórnych stopniach kruszenia oraz przy recyklacji materiałów budowlanych. Kruszarki te są idealne do jednostopniowego przygotowania materiału w przemyśle cementowym. Ich zdolność przerobowa jest niewyobrażalnie wielka i wynosi do kilku ton więcej niż 1800 ton na godzinę. Kruszarki udarowe wykorzystywane są do pierwotnego kruszenia średnio twardych materiałów. Występują również recyklingowe kruszarki udarowe przeznaczone do opracowania drugorzędnych surowców np. beton zbrojeniowy lub bitumiczne powierzchnie komunikacji drogowej. Kruszarki są dostosowane do jednostopniowego kruszenia przy wielkim stopniu ziarnistości. Często wykorzystywane do wtórnego kruszenia twardych materiałów takich jak żwir, piasek, fonolit, bazalt i granit. Urządzenia te są wyposażone w specjalne pasy magnetyczne, które pozwalają na wyłapywanie z kruszywa elementów metalowych, co w zdecydowany sposób poprawia jakość uzyskanego materiału. Kruszarki udarowe są samojezdne i stacjonarne. Samojezdne są na gąsienicach i steruje się nimi za pomocą pilota. Aby móc obsługiwać kruszarkę należy przejść specjalny kurs i uzyskać odpowiednie kwalifikacje. Tak więc kruszarkę może obsługiwać tylko wykwalifikowany operator.

Myślę, że urządzenie takie jak kruszarka udarowa jest niezbędne na większości prowadzonych inwestycji budowlanych. Każda firma budowlana powinna się zaopatrzyć w tego typu sprzęt budowlany, który znacznie ułatwia tego typu prace. Jeśli dana firma nie może sobie pozwolić na posiadanie na własność kruszarki udarowej to może ją za niewielką kwotę wynająć od innej firmy.

O kruszarkach udarowych
Przewiń na górę