Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Odświeżanie przedpokoju krok po kroku.

http://www.marizdekor.pl

Przedpokój jest to pierwsze pomieszczenie, które widzą nasi goście, sąsiedzi, listonosz a nawet domokrążcy. Często zapominamy o jego funkcji i nie wygląda on aż tak ładnie jak pozostała część mieszkania. Możemy jednak to zmienić robiąc jego remont.

Nasi architekci traktują pomieszczenie jakim jest przedpokój troszkę po macoszemu, nie jest to oczywiście pomieszczenie, w którym dużo przebywamy, ale większość przedpokojów to są pomieszczenia ciemne, wąskie i długie. Jak możemy to zmienić nie zmieniając układu ścian? Remont przedpokoju jak wszystkie

http://www.marizdekor.pl
Źródło: http://www.marizdekor.pl

remonty powinien mieć jakiś plan, założenie koncepcyjne wyglądu, musi określać jego funkcje użytkowe. Standardowy przedpokój kojarzy nam się z miejscem do zostawiania butów i płaszczy, przechowywaniem w wąskich szafach rożnych rzeczy, od toreb po przetwory. Co najważniejsze jest podczas planowania remontu? Skoro przedpokój to miejsce ciemne, musimy skupić się na jego rozświetleniu, możemy zrobić sufit podwieszany z oświetleniem punktowym. Jeśli nie wiemy jak to zrobić, może za nas to zrobić firma remontowa. Firma świadcząca usługi remontowe może zająć się również ścianami w przedpokoju, możemy postawić na tapety, tynk strukturalny, ściany malowane. Aby dodatkowo rozświetlić pomieszczenie powinniśmy skupić się na jasnych barwach, ciemne barwy dają obraz mroku, ciemne pomieszczenie źle wpływa na domowników. Co z przechowywaniem obuwia i odzieży wierzchniej? Świetnym rozwiązaniem są szafy zabudowane, z przesuwanymi skrzydłami, najlepiej lustrzanymi.

Odświeżanie przedpokoju krok po kroku.
Przewiń na górę