Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Ogrodzenia gabionowe jako produkt godny polecenia

Wykańczając budowę swojego wymarzonego domu, stanęłam przed nie lada wyzwaniem wyboru ogrodzenia na moją posesję. W kontakcie i wielu dyskusjach z moim doradca budowlanym i architektami krajobrazu zostałam zaskoczona informacją że są w tym wypadku polecane ogrodzenia gabionowe.  W pierwszym momencie bardzo się zdziwiłam i zaniepokoiłam bo sama nazwa mówiła mi bardzo niewiele lub praktycznie nic. 

Ogrodzenia gabionowe jako produkt mało znany

polecane ogrodzenia gabionoweZaintrygowana tymi informacjami, które pochodziły z niejednej fachowej głowy, aby nadrobić swoje braki zaczęłam od szperania w internecie. Nie miałam pojęcia czym w ogóle są te gabiony. Po moim śledztwie dowiedziałam się wreszcie czym są polecane ogrodzenia gabionowe. Są to ogrodzenia zbudowane z klatek – gabionów, które mogą być wypełnione różnego rodzaju materiałem. Najczęściej wypełniaczem tym sa średniej wielkości kamienie. Całość obudowana jest stalową kratką. Do niedawna pospolite były jedynie w państwach zachodnich jak np. Niemcy, Holandia. W Polsce popularne były jedynie przy budowie dróg szybkiego ruchu jako stabilizator stromych skarp. popularnością cieszą się one dopiero od niedawna , a reklamę zawdzięczają w dużej mierze temu że są uznawane za produkt eko. Są bardzo trwałe , stabilne i stanowią świetną ochronę.

Reasumując, polecane ogrodzenia gabionowe przez moich specjalistów mają bardzo wiele zalet.  Dzięki połączeniu kamieni ze stalą można uznać je za nieco surowe , ale mają w sobie bardzo wiele uroku szczególnie gdy na posesji dodamy pasującą do nich zieleń i odpowiednie oświetlenie. Mogą one wtedy stanowić dosyć przytulną bazę w letnie ciepłe wieczory, a zimą nadawać magiczny klimat, którego nie będziemy mogli niczym zastąpić. Polecane ogrodzenia gabionowe to był strzał w dziesiątkę !

Ogrodzenia gabionowe jako produkt godny polecenia
Przewiń na górę