Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Piękne dłonie i pranie tapicerki

Pranie tapicerki

Każda młoda kobieta, która chce ślicznie wyglądać, dba także o swoje dłonie. Niestety, nie zawsze jest możliwe utrzymanie pięknych, delikatnych rąk oraz zdrowych paznokci. Wszystko dlatego, że kobiety muszą dbać o swój dom myjąc naczynia lub zabierając się za czyszczenie podłóg. Istnieje na to kilka rad.

Pranie tapicerki – jak ochronić swoją skórę?

Pranie tapicerkiPrzede wszystkim, należy stosować ochronę rąk w postaci rękawiczek ochronnych. Aby nie uszkodzić skóry, warto wybrać te lateksowe, które nie posiadają w środku talku, który wysusza skórę. Problemem staje się czyszczenie wykładzin, które jest bardzo uciążliwe. Szorując wykładziny, często rękawiczki od nadmiaru wykonywanych ruchów pękają, dlatego kupujmy rękawice, które są bardziej trwałe. W sklepach będzie bardzo duży wybór akcesoriów ochronnych, które nam pomogą, gdy będziemy chcieli się wziąć za pranie dywanów. Jeżeli jesteśmy już przy tej czynności, to musimy zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach atmosferycznych trzepiemy dywan. Kiedy robimy to na dworze, gdzie panuje mróz w granicy minus dwadzieścia stopni, wtedy musimy uważać na nasze dłonie, które są narażone na popękanie. Można nabawić się również odmrożeń, dlatego nie wychodźmy bez ciepłych rękawiczek ochronnych, które nas uchronią przed zimnem. Na ręce źle wpływa także pranie tapicerki. Do mycia tapicerki stosowane są specjalne szampony, które posiadają szereg różnych związków chemicznych. Możemy nabawić się uczulenia!

Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z chemikaliami, z urazami mechanicznymi, z bardzo wysoką temperaturą lub bardzo niską, powinniśmy stosować ochronę dłoni. Oprócz rękawiczek, warto smarować nasze dłonie specjalnymi kremami ochronnymi z gliceryną.

Piękne dłonie i pranie tapicerki
Przewiń na górę