Plac zabaw w przedszkolu

Każdy rodzic może swoje dziecko posłać do przedszkola jeżeli ukończy trzeci rok życia. Pobyt w nim bardzo pozytywnie wpływa na dzieci, bo uczą się reakcji społecznych i współpracy z innymi dziećmi, co jest bardzo ważne w ich rozwoju.

Co się znajduje na placu zabaw?

place zabaw dla przedszkoliDzieci w przedszkolu spędzają około osiem godzin pięć dni w tygodniu. Czas mają niemalże całkowicie zagospodarowany przez panie przedszkolanki, które organizują im przeróżne zajęcia w budynku i za zewnątrz. Poza zajęciami na sali, maluchy spędzają czas na placu zabaw, który najczęściej się znajduje w ogrodzie. Place zabaw dla przedszkoli mają nieco bardziej zróżnicowane elementy niż place, które możemy spotkać w parkach. Ponieważ w przedszkolu przebywają dzieci w określonym wieku, to również przyrządy na placu muszą być dopasowane do ich wieku. Na pewno nie może zabraknąć piaskownicy, bo dzieci uwielbiają w niej spędzać czas na budowaniu zamków, kopaniu dołków i stawianiu babek z piasku. Najlepiej żeby była ona obudowana z każdej strony drewnianym podestem, który zabezpieczy piach przed rozsypywaniem. Wszelkie drabinki i ścianki wspinaczkowe, muszą mieć ograniczoną wysokość, aby były bezpieczne dla tak małych dzieci. Przyda się także karuzela z wieloma siedzeniami, bo w kolejce na pewno będzie sporo dzieci. Na placu zabaw znajdują się też huśtawki z zabezpieczeniami. Aby ewentualne upadki były bezpieczne, ważne jest też właściwe podłoże na placu zabaw, dlatego najlepiej żeby było one miękkie i amortyzujące uderzenia.

Place występujące w przedszkolach pozwalają dzieciom na rozładowanie nagromadzonej energii i korzystają z nich zawsze kiedy jest ciepło i nie pada deszcz. Pobyt maluchów na świeżym powietrzu zawsze pozytywnie wpływa na ich zdrowie i rozwój fizyczny.

Plac zabaw w przedszkolu
Przewiń na górę