Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Pomoc przy schodzeniu ze schodów

Schodzenie ze schodów nie jest problemem. Pod warunkiem – możemy się sprawnie poruszać. A co w przypadku osób niepełnosprawnych? One nie przejdą po schodach tak łatwo jak my. W rzeczy samej. Osoby te w ogóle nie będą mogły przemieszczać się po schodach. Dopóki nie zakupimy jednego z urządzeń, którymi są schodołazy.

Pomoc w poruszaniu osobom z niepełnosprawnością ruchową

SchodołazDzięki nim możliwy stanie się transport osób niepełnosprawnych, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Schodołaz to urządzenie, które podczepimy pod wózek inwalidzki i gotowe. Możliwie będzie swobodne operowania ciężarem do 130 kg. A to oznacza, że w większości przypadków możliwe będzie przemieszczanie osoby niepełnosprawnej w dowolne miejsce. Urządzenie to może może być kroczące, ale nie tylko. Istnieje bowiem schodołaz gąsienicowy. Ten posiada pewne plusy, ale również minusy. Do plusów należy napęd gąsienicowy. Który znacznie ułatwia przemieszczanie się. Wspina się on po krawędzi schodów. Ale maksymalne nachylenie schodów, po których on może się przemieszczać, to 35 stopni. I nie może być większe. Ale bez obaw – takie coś wystarcza w większości sytuacji. Niepełnosprawni mogą skorzystać z jeszcze jednego rozwiązania. A jest nim krzesełko schodowe. Można je łatwo złożyć i rozłożyć o każdej porze dnia i nocy. Posiadają zestaw czujników oraz pasy bezpieczeństwa, które zwiększają bezpieczeństwo.

Aby je zamontować wystarczy przymocować szynę do schodów. Nie są potrzebne żadne prace budowlane. A obrotowe siedlisko, podłokietniki znacznie zwiększają komfort użytkowania.

Pomoc przy schodzeniu ze schodów
Przewiń na górę