Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Prowadziłem wykład

Od zawsze pracowałem jako muzyk. Moją pasją była gra na pianinie oraz śpiew. Szybko zyskałem popularność. W młodości moja pracą była muzyka do filmów. Zatrudniłem się w pewnej placówce, która jednak po pewnym czasie zbankrutowała.

Wykład z wykorzystaniem muzyki

Muzyka do prezentacjiWtedy musiałem zająć się czymś innym. Ukończyłem liczne kursy kwalifikacyjne i zyskałem umiejętności pedagogiczne. Wtedy poznałem na wakacjach bardzo miłego człowieka. Był on dyrektorem szkoły muzycznej. Z czasem zaprosił mnie do współpracy. Miałem przyjechać na wykłady z młodzieżą. To było z okazji dni młodego muzyka organizowanych w tamtej placówce. Wszystko miało zakończyć się konkursem wiedzy oraz koncertem dzieci. Na początku trochę się denerwowałem. Postanowiłem zebrać więcej informacji i poćwiczyć w domu przed lustrem. Codziennie rano mówiłem czym jest royalty music oraz klarnet. Wszystko robiłem tylko dla treningu. Gdy przyszedł mój wielki dzień mowy zauważyłem, że na sali znajduje się naprawdę wiele osób. Trochę mnie to zdziwiło. Cieszyłem się jednak, że tyle młodych osób postanowiło mnie wysłuchać. Poruszyłem tam wiele ciekawych kwestii jakimi jest muzyka do prezentacji. Opowiedziałem o jej bardzo ważnej roli oraz, że to ona może zaciekawić widzów. To jest właśnie główny cel każdej przemowy. Najważniejsze to zwracać na siebie uwagę. Następnie opowiedziałem czym zajmuje się bank muzyki. Po tym zadawałem dzieciom pytania. Za każdą poprawną odpowiedź wręczałem im cukierka lub lizaka. To trochę obudziło moją młodą publiczność. Miałem na to sprawdzone sposoby. Potem mówiłem czym jest muzyka do filmów i czym się charakteryzuje.

Tutaj zrobiło się naprawdę ciekawie. Moi słuchacze okazali się amatorami kina. Wtedy podzieliłem ich na drużyny i mieli zgadywać która piosenka pochodzi z filmu. W tej zabawie wzięli udział również ich nauczyciele.

Prowadziłem wykład
Przewiń na górę