Rewelacyjny żel energetyczny dla sportowców

żele energetyczne bieganie

W internecie coraz częściej możemy się natknąć na reklamy żeli energetycznych które, choć dla większości brzmią jeszcze nietypowo, to jednak wśród sportowców zyskują coraz większą popularność. Dzieje się tak ze względu na to, jak wiele ważnych wartości odżywczych są w stanie nam zagwarantować w momencie, gdy nie mamy zbytnio czasu na zjedzenie normalnego posiłku.

Czym jest żel energetyczny?

żele energetyczne bieganie Podczas ćwiczeń na siłowni, czy też uprawiania jakichkolwiek innego sportu nie mamy zbytnio możliwości, aby coś zjeść w momencie, gdy czujemy spory spadek energii. Możemy jednak takim sytuacjom zaradzić w dość prosty i co najważniejsze, zdrowy dla naszego organizmu sposób, zaopatrując się w specjalne żele energetyczne bieganie jest tutaj świetnym przykładem na to, jak dobrze może sprawić się taki żel, ponieważ aby go spożyć nie musimy wcale przerywać naszego biegania dzięki temu, że ten suplement diety występuje właśnie w formie wygodnego żelu, który jest łatwo przyswajalny i zawiera w sobie węglowodany tak ważne podczas aktywności fizycznej. Dodatkowo oprócz węglowodanów niektóre żele posiadają w swoim składnie również elektrolity, aminokwasy egzogenne, związki pobudzające, czyli kofeinę oraz guaranę, BCAA, witaminy, a także niewielką ilość tłuszczu. Z kolei płynna konsystencja żelu sprawia, że jest on nie tylko łatwo przyswajalny przez nasz organizm, ale i wygodny w spożyciu podczas wykonywania treningu.

Choć żele te zostały stworzone z myślą o sportowcach, to mogą też doskonale sprawdzić się w przypadku osób zapracowanych, które nie mają czasu na to, aby w danym momencie zjeść tradycyjny posiłek, ale potrzebują energii i wysokiej koncentracji do dalszej pracy. Żel energetyczny to suplement. który szybko dostarcza energii, a bogactwo elektrolitów w połączeniu z węglowodanami zawartymi w formie żelowej nie obciążają naszego żołądka i nie wywołują senności, jaka często towarzyszy nam po spożyciu sytego posiłku.

Rewelacyjny żel energetyczny dla sportowców
Przewiń na górę