Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Specjalne posadzki na potrzeby przemysłowe

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej zasady prowadzenia działalności przemysłowej zostały zmienione. Obecnie stawia się wysoki nacisk na stosowanie się do przepisów BHP. Pracownicy podczas pracy muszą mieć zapewnione bezpieczeństwo, aby uniknąć zagrożeń z nią związanych. Jest to bardzo dobre dla pracowników, jednak wymaga wkładu finansowego firmy.

Najlepiej zacząć od posadzek przemysłowych

posadzki przemysłowePierwszym i podstawowym krokiem powinno być przystosowanie podłóg do pracy. Muszą one być antypoślizgowe oraz z odpowiednią twardością, aby pracownicy nie ulegali chorobom kostnym, związanym z chodzeniem po zbyt twardych powierzchniach w butach ochronnych. Są to najczęściej buty z certyfikatem S3, posiadające metalową wkładką nawet w podeszwie. Posadzki przemysłowe są robione ze specjalnie przystosowanych do tego materiałów, które zapewniają komfort i stabilność chodzenia. Jest to najważniejsze, zwłaszcza gdy wykonywana praca wymaga używania smarów. Jeżeli rozleją się one na zwykłą posadzkę, staje się ona śliska. Bezpieczeństwo pracowników jest często doceniane, chociażby dodatkowymi wyróżnieniami dla firmy, która dzięki temu zyskuje pozytywną opinię w oczach społeczeństwa. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie, ponieważ jest ono niezbędne do wykonywania prac fizycznych. Co więcej, niezastosowanie przepisów kodeksu BHP może skutkować wypłacaniem dużych sum jako odszkodowanie, a tego nie chce żaden właściciel fabryki. Pracownicy fizyczni to ludzie, którzy mają swoje rodziny, grupy przyjaciół. Warto zadbać, by wracali oni szczęśliwie do swoich bliskich, odpoczywali w spokoju i powracali do pracy. Stosując się tego można od nich wymagać starań w wykonywanych czynnościach, jednak coś za coś. Wykorzystywanie takich rzeczy jest swoistym kompromisem pomiędzy szefostwem, a kadrą.

Gdy mamy już odpowiednią podłogę można powoli dokonywać innych, dobrych zmian. Myśląc o swojej załodze szef zyskuje poważanie wśród niej. Dobrze jest w ten sposób nawiązać z nimi więź. Pracownik, który wie, że jest szanowany przez kierownictwo pracuje lepiej, nawet z większym zapałem. 

Specjalne posadzki na potrzeby przemysłowe
Przewiń na górę