Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Sproszkowane liście herbaty zielonej

Smak orzeźwiającej herbaty lubią niemal wszyscy. Pyszna i zdrowa zielona herbata ma aromatyczny zapach. Do tego jest polecana osobom, które dbają o swoją sylwetkę. Zalecana jest osobom z niedoborem witamin oraz ze względu na flawonoidy, również osobom z problemami ze strony układu immunologicznego. Są również przeciwskazania do picia matchy.

Zdrowotne oddziaływanie matchy na organizm

zielona herbata matcha w proszkuSmaczna i zdrowa zielona herbata matcha w proszku zawiera wiele cennych składników odżywczych. Tej herbaty nie zalewa się wrzątkiem lecz wodą o maksymalnej temperaturze 80 stopni C. Ekstrakt można, a wręcz trzeba wypić wraz z całą zawartością drobnych liści. Przez dużą zawartość kofeiny matchę należy spożywać do godzin południowych, ponieważ potem może powodować zbytnie pobudzenie. Do głównych przeciwskazań dotyczących picia zielonej matchy należy anemia oraz ciąża. Ponad to osoby cierpiące na zbyt niskie ciśnienie krwi również nie powinny pić tej herbaty. Matcha wykazuje właściwości silnie przeciwutleniające dlatego jest to herbatka oczyszczająca. Dobrej jakości herbata w proszku matcha to koszt około 50-100 zł za 500 gr. Można ją pić przed posiłkiem lub po nim. Nie jest zalecana do spożywania w trakcie posiłku. Pyszna i zdrowa herbata zielona w proszku ma coraz więcej zwolenników. Każdy lubi ten mocny i wyrazisty smak herbaty zielonej.

O dobrych właściwościach zielonej herbaty z pewnością każdy słyszał nie raz. Składniki zawarte w matchy pozytywnie wpływają na cały organizm. Z pewnością herbatka zalecana jest osobom, które są na diecie odchudzającej. Dodatkowo picie regularne herbaty zalecane jest przy zmniejszonej koncentracji. Niektóre badania wykazały także, że matcha może zahamować rozwój nowotworu w orgnaiźmie. Wspomaga także prawidłowy rozwój kości.

Sproszkowane liście herbaty zielonej
Przewiń na górę