Szerokie zastosowanie materiałów dźwiękochłonnych

Podczas remontu naszych mieszkań, często nie bierzemy pod uwagę wszystkich możliwości wykorzystania nowoczesnych materiałów, dzięki którym możemy znacząco polepszyć komfort z późniejszego użytkowania pomieszczeń. Są to na przykład, różnego rodzaju powłoki wygłuszające, które zapewnią nam przyjemną ciszę, podczas naszego odpoczynku, po całym dniu pracy.

Jak sprawić aby nasze mieszkania były oazą ciszy

mata wygłuszającaW trakcie remontu, właściwie w ostatnim jego momencie, uświadomiłem sobie, że oprócz walorów estetycznych, mogę również zastosować wiele praktycznych rozwiązań, które wpłyną na późniejszy komfort użytkowania tych pomieszczeń. Takim praktycznym elementem, okazała się specjalistyczna mata wygłuszająca, która całkowicie usunęła odgłosy dochodzące za ścian, łączących nas z sąsiadami. Konstrukcja tego typu materiałów, pozwala na szybki montaż na ścianach i sufitach, bez konieczności malowania. Wybór mat jest ogromny. Występują zarówno w postaci dużych powierzchni jak i w mniejszych płytach, które dzięki zróżnicowanym kolorom, mogą być formowane, w ciekawe i oryginalne wzory. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie płyt, składających się z jednej strony z warstwy izolującej, często też samoprzylepnej, a z drugiej z warstwy filcowanej – ozdobnej, która oprócz walorów estetycznych i izolujących, jest bardzo praktyczna podczas czyszczenia, dzięki możliwości jej odkurzania.

Zakres wykorzystania tych materiałów jest bardzo szeroki, a zarazem bardzo łatwy w montażu i utrzymaniu w czystości. Po ukończeniu mojego remontu okazało się, że użycie mat izolujących, pozwoliło na znaczne obniżenie kosztów związanych z malowaniem ścian i czasem ich wykonania. Najważniejszą jednak korzyścią, było uzyskanie wygłuszonych i cichych pomieszczeń, oraz oryginalnej ich aranżacji. 

Szerokie zastosowanie materiałów dźwiękochłonnych
Przewiń na górę